• e martë, 18 qershor 2024
Osmani: Në takimin e grupeve eksperte të MPJ të Maqedonisë së Veriut dhe Bullgarisë është bërë evaluimi i marrëdhënieve të ndërsjellta

Osmani: Në takimin e grupeve eksperte të MPJ të Maqedonisë së Veriut dhe Bullgarisë është bërë evaluimi i marrëdhënieve të ndërsjellta

Shkup, 4 tetor 2023 (MIA) - Në takimin e grupeve eksperte të punës të ministrrive të punëve të...

Osmani: Me asgjë nuk mund të pakësohet rëndësia dhe urgjenca e ndryshimeve kushtetuese

Osmani: Me asgjë nuk mund të pakësohet rëndësia dhe urgjenca e ndryshimeve kushtetuese

Shkup, 4 tetor 2023 (MIA) - Me asgjë nuk mund të pakësohet rëndësia dhe urgjenca e ndryshimeve...

Për të ardhmen e OSBE-së vendimi do të sillet në Samitin në Shkup, thotë Osmani

Për të ardhmen e OSBE-së vendimi do të sillet në Samitin në Shkup, thotë Osmani

Shkup, 4 tetor 2023 (MIA) - Ministri i Punëve të Jashtme dhe kryesues aktual m...

Osmani: Nëse dëshmohet se Serbia është e përzier në sulmin në veri të Kosovës, duhet ta shqyrtojmë pjesëmarrjen në Ballkanin e Hapur

Osmani: Nëse dëshmohet se Serbia është e përzier në sulmin në veri të Kosovës, duhet ta shqyrtojmë pjesëmarrjen në Ballkanin e Hapur

Shkup, 4 tetor 2023 (MIA) - Nëse dëshmohet se Serbia në çfarëdo lloj mënyre është e përzier në...

Mickoski: Bullgaria duhet të tregojë vullnet të mirë, ndërsa komuniteti ndërkombëtar se me të vërtetë dëshiron të na shohë si pjesë të vetes

Mickoski: Bullgaria duhet të tregojë vullnet të mirë, ndërsa komuniteti ndërkombëtar se me të vërtetë dëshiron të na shohë si pjesë të vetes

Shkup, 4 tetor 2023 (MIA) - Çështja e ndryshimeve kushtetuese është mbyllur. Nuk ekziston asnjë...

Të paktën 10 persona kanë humbur jetën në përmbytjet në Indi

Të paktën 10 persona kanë humbur jetën në përmbytjet në Indi

Nju-Delhi, 4 tetor 2023 (MIA) - Së paku 10 persona kanë humbur jetën, ndërsa 82, prej të cilëve 23 p...

Aliev nuk do të shkojë në Spanjë për bisedime me BE-në

Aliev nuk do të shkojë në Spanjë për bisedime me BE-në

Baku, 4 tetor 2023 (MIA) - Ilham Aliev, presidenti i Azerbejxhanit, është zemëruar me qeverinë...

Zjarri në atarin e Sonjës është lokalizuar, janë angazhuar “er traktorë” dhe helikopterë të MPB-së

Zjarri në atarin e Sonjës është lokalizuar, janë angazhuar “er traktorë” dhe helikopterë të MPB-së

Shkup, 4 tetor 2023 (MIA) - Zjarri mes fshatrave Sonje e Poshtme dhe Dobri Dol të komunës së So...

Mishel: Ukraina mund të bëhet anëtare e BE-së deri në vitin 2030

Mishel: Ukraina mund të bëhet anëtare e BE-së deri në vitin 2030

Bruksel, 4 tetor 2023 (MIA) - Kryetari i Këshillit Evropian Sharl Mishel e mbështet pranimin e Ukrai...

Kovaçevski në Samitin e tretë të komunitetit politik evropian në Granada

Kovaçevski në Samitin e tretë të komunitetit politik evropian në Granada

Granada, 4 tetor 2023 (MIA) - Kryeministri Dimitar Kovaçevski nesër në Granada, Spanjë, do të m...

Zjarr në oborrin e fshatit Sonjë të komunës së Sopishtës, angazhohen tre “er traktor”

Zjarr në oborrin e fshatit Sonjë të komunës së Sopishtës, angazhohen tre “er traktor”

Shkup, 4 tetor 2023 (MIA) - Në atarin e fshatit Sonje në Komunën e Sopishtes pasdite ka shpërth...

Në Mal të Zi arrestohen dy shtetas të Kosovës  të dyshuar për krime lufte

Në Mal të Zi arrestohen dy shtetas të Kosovës të dyshuar për krime lufte

Prishtinë, 4 tetor 2023 (MIA) - Policia e Kosovës njoftoi se në Mal të Zi janë arrestuar dy shtetas...

Borë në Turqinë lindore

Borë në Turqinë lindore

Ankara, 4 tetor 2023 (MIA) - Bora shkaktoi vështirësi për shoferët në rrugë, në viset e larta n...

Dëmet nga përmbytjet në Slloveni  në muajin gusht vlerësohen në 9,9 miliardë euro

Dëmet nga përmbytjet në Slloveni në muajin gusht vlerësohen në 9,9 miliardë euro

Lubjanë, 4 tetor 2023 (MIA) - Qeveria sllovene doli me vlerësim se dëmet direkte nga përmbytjet në m...

Botërori 2030 në futboll do të mbahet në tre kontinente

Botërori 2030 në futboll do të mbahet në tre kontinente

Cyrih, 4 tetor 2023 (MIA) - Maroko, Spanja dhe Portugalia do ta organozojnë Kampionatin botëror...

Image

QËNDRONI TË LIDHUR