• e hënë, 26 shkurt 2024
Spasovski: Nëse secili nga politikanët i shpreh qartë qëndrimet e tij, vendi do të shkojë përpara

Spasovski: Nëse secili nga politikanët i shpreh qartë qëndrimet e tij, vendi do të shkojë përpara

Shkup, 3 tetor 2023 (MIA) - Unë jam një politikan që e ka shprehur qartë dhe me zë të lartë qëndrimi...

Trençevska: Rolet gjinore në shoqëri krijojnë diskriminim

Trençevska: Rolet gjinore në shoqëri krijojnë diskriminim

Shkup, 3 tetor 2023 (MIA) - Stereotipet dhe paragjykimet janë arsyeja më e madhe pse në tregun e pun...

Drejtoria policore e Federatës së BeH-së do të kontrollojë pretendimet nëse Radoiçiq ka marrë armë nga Tuzlla

Drejtoria policore e Federatës së BeH-së do të kontrollojë pretendimet nëse Radoiçiq ka marrë armë nga Tuzlla

Banja Llukë, 3 tetor 2023 (MIA) -  Drejtoria Policore e Federatës së Bosnja e Hercegovinës (FUP...

Kovaçevski: Nuk jam pjesë e kurrfarë negociatash me Gruevskin, as me askënd nga VMRO-DPMNE

Kovaçevski: Nuk jam pjesë e kurrfarë negociatash me Gruevskin, as me askënd nga VMRO-DPMNE

Shkup, 3 tetor 2023 (MIA) - LSDM-ja ka edhe kapacitet shtetëror edhe shtetformues. Partia është e ha...

Helikopteri i policisë ka hedhur mbi 40 tonë ujë,  lokalizohet zjarri në komunën e Zelenikovës

Helikopteri i policisë ka hedhur mbi 40 tonë ujë, lokalizohet zjarri në komunën e Zelenikovës

Shkup, 3 tetor 2023 (MIA) -  Departamenti i Njësive të Aviacionit të MPB-së sot e dërgoi heliko...

Kovaçevski: Dyert për anëtarësim në BE janë të hapura për ne, tani është momenti të bashkohemi në një front evropian dhe të marrim vendime të guximshme

Kovaçevski: Dyert për anëtarësim në BE janë të hapura për ne, tani është momenti të bashkohemi në një front evropian dhe të marrim vendime të guximshm...

Shkup, 3 tetor 2023 (MIA) - Ka sinjale të qarta për një derë të hapur për anëtarësimin e Maqedonisë...

Blinken bisedoi me shefin e diplomacisë suedeze

Blinken bisedoi me shefin e diplomacisë suedeze

Uashington, 3 tetor 2023 (MIA) - Sekretari amerikan i Shtetit, Entoni Blinken sot bisedoi me mi...

Mickoski: Të bashkohemi pas koalicionit të udhëhequr nga VMRO-DPMNE

Mickoski: Të bashkohemi pas koalicionit të udhëhequr nga VMRO-DPMNE

Ohër, 3 tetor 2023 (MIA) - Lideri i VMRO-DPMNE-së opozitare, Hristijan Mickoski, sot nga Peshtani ku...

Elon Mask më i pasuri në botë sipas Blumberg

Elon Mask më i pasuri në botë sipas Blumberg

Nju - Jork, 3 tetor 2023 (MIA) - Drejtori i Teslas dhe pronar i X (Tuiterit), Elon Mask ende ës...

Shefi i Armatës gjermane paralajmëron se lufta në Ukrainë mund të përshkallëzohet

Shefi i Armatës gjermane paralajmëron se lufta në Ukrainë mund të përshkallëzohet

Berlin, 3 tetor 2023 (MIA) - Shefi i Armatës gjermane, gjenerali Karsten Brojer, paralajmëron s...

Radoiçiq u dëgjua, i mohoi të gjitha veprat penale

Radoiçiq u dëgjua, i mohoi të gjitha veprat penale

Beograd, 3 tetor 2023 (MIA) - Millan Radoiçiq, ish-nënkryetar i Listës serbe, në dëgjimin në Pr...

Mickoski: Autostrada Ohër-Kërçovë do të jetë prioritet për qeverinë e re të VMRO-DPMNE-së

Mickoski: Autostrada Ohër-Kërçovë do të jetë prioritet për qeverinë e re të VMRO-DPMNE-së

Ohër, 3 tetor 2023 (MIA) - Kryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski në suaza të fushatës "Është...

Bjellorusia filloi stërvitjet për kontroll të gatishmërisë luftarake

Bjellorusia filloi stërvitjet për kontroll të gatishmërisë luftarake

Minsk, 3 tetor 2023 (MIA) - Minsitria bjelloruse e Mbrojtjes sot kumtoi se ka filluar stërvitje...

Adoleshenti vrasës në Bangkok kishte një çrregullim mendor

Adoleshenti vrasës në Bangkok kishte një çrregullim mendor

Bangkok, 3 tetor 2023 (MIA) - Djaloshi (14) vjeçar i cili sot hapi zjarr në një qendër tregtare në B...

Erdogan: Presim më shumë nga aleatët në luftën kundër terrorizmit

Erdogan: Presim më shumë nga aleatët në luftën kundër terrorizmit

Ankara, 3 tetor 2023 (MIA) - Presidenti turk, Rexhep Taip Erdogan sot deklaroi se pret hapa kon...

Image

QËNDRONI TË LIDHUR