• e shtunë, 15 qershor 2024
Për Onkologjinë në protesta u kërkua përgjegjësi dhe dorëheqje e tre ministrave të fundit të Shëndetësisë

Për Onkologjinë në protesta u kërkua përgjegjësi dhe dorëheqje e tre ministrave të fundit të Shëndetësisë

Shkup, 4 shtator 2023 (MIA) - Qytetarët të cilët protestuan fillimisht para Qeverisë, e më pas edhe...

Presidenti i Nigerisë udhëtoi për në Indi në samitin e G20

Presidenti i Nigerisë udhëtoi për në Indi në samitin e G20

Abuxha, 4 shtator 2023 (MIA) - Presidenti nigerian Bola Tinubu udhëtoi sot në Indi për të marrë pjes...

Osmani- Nikolla: Diplomacia parlamentare ka rol jetik në promovimin e bashkëpunimit ndërmjet dy vendeve

Osmani- Nikolla: Diplomacia parlamentare ka rol jetik në promovimin e bashkëpunimit ndërmjet dy vendeve

Tiranë, 4 shtator 2023 (MIA)- Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani gjatë vizitës në Shq...

Presidentja Osmani u prit në takim nga kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama

Presidentja Osmani u prit në takim nga kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama

Tiranë, 4 shtator 2023 (MIA)- Në kuadër të vizitës shtetërore në Shqipëri, presidentja e Republikës...

Gërkovska u takua me kryebashkiakun  e Romës: Maqedonia e Veriut dhe Italia kultivojnë marrëdhëniet miqësore, thellimin e bashkëpunimit ekonomik dhe kulturor

Gërkovska u takua me kryebashkiakun e Romës: Maqedonia e Veriut dhe Italia kultivojnë marrëdhëniet miqësore, thellimin e bashkëpunimit ekonomik dhe k...

 Shkup, 4 shtator 2023 (MIA) - Zëvendëskryeministrja përgjegjëse për Politika të Qeverisjes së...

Me vërshime dheu dhe balte, e pakalueshme është rruga nga fshati Stepanc komuna e Çashkës drejt Prilepit

Me vërshime dheu dhe balte, e pakalueshme është rruga nga fshati Stepanc komuna e Çashkës drejt Prilepit

Shkup, 4 shtator 2023 (MIA) - Intensiteti i komunikacionit në akset rrugore jashtë zonave urbane ësh...

Nënshkruhet Memorandum bashkëpunimi midis Shkupit dhe Romës

Nënshkruhet Memorandum bashkëpunimi midis Shkupit dhe Romës

Shkup, 4 shtator 2023 (MIA) - Kryetarja e Qytetit të Shkupit, Danella Arsovska dhe kryetari i qyteti...

Tërmet i ri ndjehet në rajonin e Dellçevës

Tërmet i ri ndjehet në rajonin e Dellçevës

Dellçevë, 4 shtator 2023 (MIA) - Tërmet i ri pasditen e sotme rreth orës 18:20 është ndjerë në rajon...

Filloi protesta para Qeverisë për rastin e Klinikës së Onkologjisë

Filloi protesta para Qeverisë për rastin e Klinikës së Onkologjisë

Shkup, 4 shtator 2023 (MIA) - Para Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut filloi protesta e...

LPFMV: Struga mposhti Tikveshin

LPFMV: Struga mposhti Tikveshin

Strugë, 4 shtator 2023 (MIA) - Futbollistët e Trim Lum Struga kanë mposhtur sot në terrenin nikoqir...

Shojgu: Stërvitjet ushtarake “Perëndimi” nuk do të realizohen këtë vit

Shojgu: Stërvitjet ushtarake “Perëndimi” nuk do të realizohen këtë vit

Soçi, 4 shtator 2023 (MIA) - Stërvitjet ushtarake “Perëndimi” nuk do të zhvillohen këtë vit, deklaro...

Kallëzim penal ndaj ministres së Arsimit të Kosovës për lëshime në fillim të vitit shkollor

Kallëzim penal ndaj ministres së Arsimit të Kosovës për lëshime në fillim të vitit shkollor

Prishtinë, 4 shtator 2023 (MIA) - Dy partitë më të mëdha opozitare të Kosovës, Partia Demokratike e...

Takim i ministrit Osmani me kryesuesin e Komitetit ushtarak të NATO-s, admiralin Bauer

Takim i ministrit Osmani me kryesuesin e Komitetit ushtarak të NATO-s, admiralin Bauer

Shkup, 4 shtator 2023 (MIA)- Ministri i Punëve të Jashtme, Bujar Osmani, realizoi takim me Kryesuesi...

MIA Flesh

MIA Flesh

18:00/4 shtator/2023  Shkup  - Ministri i Shëndetësisë, Fatmir Me...

Samit Qipro-Greqi-Izrael: Riafirmohet angazhimi për forcimin e bashkëpunimit trepalësh

Samit Qipro-Greqi-Izrael: Riafirmohet angazhimi për forcimin e bashkëpunimit trepalësh

Athinë, 4 shtator 2023 (MIA) - Energjia, ndryshimet klimatike, çështja e Qipros, lufta kundër terror...

Image

QËNDRONI TË LIDHUR