• e premte, 28 qershor 2024

LPFMV: Struga mposhti Tikveshin

Strugë, 4 shtator 2023 (MIA) - Futbollistët e Trim Lum Struga kanë mposhtur sot në terrenin nikoqir Tikveshin me rezultat 3-1 në ndeshjen e fundit të xhiros së 6-të në Ligën e parë futbollistike të Maqedonisë së Veriut (LPFMV).

Në ndeshjen me nga një karton të kuq nga të dyja palët, kampioni aktual shënoi fitoren e dytë sezonale me golat e Marjan Radeskit (minuta e 15-të) dhe golashënuesit të dyfishtë Agim Ibrahimi (penallti në minutën e 21-të, 31-të) i cili mund të shënonte edhe het trik por ishte i pasaktë nga penalltia në minutën e 63-të. Golin e vetëm për Tikveshin e shënoi Xhemal Ibishi (37).

Të shtunën janë luajtur pesë ndeshje të xhiros së parë, ku Vardari ka shënuar fitoren e parë sezonale, ndërsa Shkëndija dhe Brera Strumica kanë marrë nga një pikë.