• e martë, 18 qershor 2024
Snopçe: Aleanca për Shqiptarët mbetet e vetmja parti kompakte dhe unike

Snopçe: Aleanca për Shqiptarët mbetet e vetmja parti kompakte dhe unike

Shkup, 27 korrik 2023 (MIA)- Deputeti i Aleancës për Shqiptarët, Halil Snopçe ka thënë se nisja e bi...

Pendarovski: Presim gjatë periudhës së ardhshme edhe disa persona t'i shtohen listës së zezë të SHBA-së

Pendarovski: Presim gjatë periudhës së ardhshme edhe disa persona t'i shtohen listës së zezë të SHBA-së

Shkup, 27 korrik 2023 (MIA) - Presidenti i shtetit Stevo pendarovski sonte potencoi se gjatë periudh...

Shoqërohen në polici nëntë shtetas bullgarë për shkak të prishjes së rendit dhe qetësisë publike në ndeshjen Shkupi - Levski

Shoqërohen në polici nëntë shtetas bullgarë për shkak të prishjes së rendit dhe qetësisë publike në ndeshjen Shkupi - Levski

Shkup, 27 korrik 2023 (MIA) - Shoqërohen në polici nëntë tifozë bullgarë për shkak të prishjes së re...

Pendarovski: Zgjedhje deri vitin e ardhshëm, president të ri të shtetit duhet të kemi më 12 maj

Pendarovski: Zgjedhje deri vitin e ardhshëm, president të ri të shtetit duhet të kemi më 12 maj

Shkup, 27 korrik 2023 (MIA) - Presidenti Stevo Pendarovski pret zgjedhj...

Pendarovski: Afati i fundit për votimin e ndryshimeve kushtetuese është 30 nëntori, kur përfundon skriningu

Pendarovski: Afati i fundit për votimin e ndryshimeve kushtetuese është 30 nëntori, kur përfundon skriningu

Shkup, 27 korrik 2023 (MIA) - Nuk besoj se votimi për ndryshimet kushtetuese do të jetë më 17 gusht,...

Arrihet marrëveshje me banorët e Sllupçanit, EVN do ta rikonstruojë rrjetin

Arrihet marrëveshje me banorët e Sllupçanit, EVN do ta rikonstruojë rrjetin

Kumanovë, 27 korrik 2023 (MIA) - EVN dhe banorët e Sllupçanit arritën marrëveshje. Ekipet e Elektros...

Bekteshi: Problemi në Sllupçan do të zgjidhet

Bekteshi: Problemi në Sllupçan do të zgjidhet

Shkup, 27 korrik 2023 (MIA) - Sa jam i informuar nga kryetari i komunës dhe nga përfaqësuesit tanë n...

Parlamenti ukrainas vazhdoi gjendjen e jashtëzakonshme

Parlamenti ukrainas vazhdoi gjendjen e jashtëzakonshme

Kiev, 27 korrik 2023 (MIA) - Parlamenti në Ukrainë me shumicë të madhe votoi për vazhdimin e gjendje...

Kufijtë midis BE-së dhe Bjellorusisë do të mbyllen në rast të incidenteve me grupin Vagner

Kufijtë midis BE-së dhe Bjellorusisë do të mbyllen në rast të incidenteve me grupin Vagner

Varshavë, 27 korrik 2023 (MIA) - Polonia, Lituania dhe Letonia mund të sjellin një vendim të përbash...

Në vendkalimet kufitare “Bogorodicë” dhe “Tabanocë” pritet rreth gjysmë ore

Në vendkalimet kufitare “Bogorodicë” dhe “Tabanocë” pritet rreth gjysmë ore

Shkup, 27 korrik 2023 (MIA) - Në vendkalimet kufitare Bogorodicë dhe Tabanocë  për dalje nga sh...

Kryeministri suedez është “shumë i shqetësuar” për djegien e Kuranit

Kryeministri suedez është “shumë i shqetësuar” për djegien e Kuranit

Stokholm, 27 korrik 2023 (MIA) - Kryeministri suedez Ulf Kristerson sot tha se është "shumë i shqetë...

Kovaçevski: Vijon shpërndarja e gjilpërave në të gjitha farmacitë për insulina

Kovaçevski: Vijon shpërndarja e gjilpërave në të gjitha farmacitë për insulina

Shkup, 27 korrik 2023 (MIA) - Në vijim është shpërndarja e gjilpërave n...

David Silva ka njoftuar se  po pensionohet

David Silva ka njoftuar se po pensionohet

 Madrid, 27 korrik 2023 (MIA) – Mesfushori i Real Sosiedad, David Silva, ka njoftuar se do të t...

MF për MIA-n: Nga viti 2015 deri në vitin 2022 janë konstatuar 17 parregullsi me fondet e BE-së, për të cilat janë ndërmarrë procedura specifike

MF për MIA-n: Nga viti 2015 deri në vitin 2022 janë konstatuar 17 parregullsi me fondet e BE-së, për të cilat janë ndërmarrë procedura specifike

Shkup, 27 korrik 2023 (MIA) - Departamenti për Koordinim të luftës kundër Mashtrimit me Mjetet e BE-...

Nuhiu: Do të ketë vetëm ndryshim të moduleve konkrete në konceptin për arsim bazë, askush nuk do të mbetet pa punë

Nuhiu: Do të ketë vetëm ndryshim të moduleve konkrete në konceptin për arsim bazë, askush nuk do të mbetet pa punë

Shkup, 27 korrik 2023 (MIA) - Koncepti i ri për arsim fillor është bërë në vitin 2021 si rezultat i...

Image

QËNDRONI TË LIDHUR