• e enjte, 25 korrik 2024
Pjesa veriperëndimore e BeH-së ende e kapluar nga vërshimet, gjendje e jashtëzakonshme në disa qytete

Pjesa veriperëndimore e BeH-së ende e kapluar nga vërshimet, gjendje e jashtëzakonshme në disa qytete

Sarajevë, 17 maj 2023 (MIA0 - Pjesa veriperëndimore e Bosnjë e Her...

KB: Në vërshimet në Jemen jetën e humbën 31 persona

KB: Në vërshimet në Jemen jetën e humbën 31 persona

Nju-Jork, 17 maj 2023 (MIA) - Së paku 31 persona e humbën jetën, 3...

Shaqiri: Pedagogët dhe psikologët e shkollave të çlirohen nga detyrat administrative dhe të fokusohen në shëndetin mendor dhe mirëqenien e nxënësve

Shaqiri: Pedagogët dhe psikologët e shkollave të çlirohen nga detyrat administrative dhe të fokusohen në shëndetin mendor dhe mirëqenien e nxënësve

Shkup, 17 maj 2023 (MIA) - Besoj se përmes angazhimit profesional të të gjithë bashkëpunëtorëve...

Shaqiri: Pedagogët dhe psikologët e shkollave të çlirohen nga detyrat administrative dhe të fokusohen në shëndetin mendor dhe mirëqenien e nxënësve

Shaqiri: Pedagogët dhe psikologët e shkollave të çlirohen nga detyrat administrative dhe të fokusohen në shëndetin mendor dhe mirëqenien e nxënësve

Shkup, 17 maj 2023 (MIA) - Besoj se përmes angazhimit profesional të të gjithë bashkëpunëtorëve...

Gërkovska: lëvizim me përkjushtim në rrugën e reformave, nuk guxojmë të lejojmë rritje të euoskepticizmit

Gërkovska: lëvizim me përkjushtim në rrugën e reformave, nuk guxojmë të lejojmë rritje të euoskepticizmit

Shkup, 17 maj 2023 (MIA) - Kemi front reformues dhe vullnet të fuqishëm për t'u përmbushur prioritte...

Guteresh e përshëndeti  vazhdimin e marrëveshjes për eksport të grurit

Guteresh e përshëndeti vazhdimin e marrëveshjes për eksport të grurit

Nju-Jork, 17 maj 2023 (MIA) - Sekretari i përgjithshëm i KB-së, An...

Kuleba i ka thënë  përfaqësuesit kinez se Ukraina nuk do të pranojë propozime për t'i lëshuar territore Rusisë

Kuleba i ka thënë përfaqësuesit kinez se Ukraina nuk do të pranojë propozime për t'i lëshuar territore Rusisë

Kiev, 17 maj 2023 (MIA) - Ministri i Jashtëm i Ukrainës, Dmitro Kuleba në Kiev  ka pasur  ...

Shoqata

Shoqata "Ejpël Tri" ka mbajtur trajnime për buxhetim të përgjegjshëm gjinor në Komunën e Çairit

Shkup, 17 maj 2023 (MIA) - Shoqata për progres, mbështetje dhe zhvillim të qëndrueshëm të grave "Ejp...

Bajden: SHBA-ja nuk do të lejojë të shkojë në falimentim

Bajden: SHBA-ja nuk do të lejojë të shkojë në falimentim

 Uashington, 17 maj 2023 (MIA) - Në një koment para se të niset për në Japoni në Samitin e vend...

Shole bisedoi me Vuçiqin: Të evitohen provokimet dhe trazirat në Kosovë

Shole bisedoi me Vuçiqin: Të evitohen provokimet dhe trazirat në Kosovë

Beograd, 17 maj 2023 (MIA) - Këshilltari i Departamentit amerikan...

Në Samitin e KE-së në Rejkjavik, u vendos që të krijohej një regjistër i dëmeve të shkaktuara nga agresioni rus kundër Ukrainës

Në Samitin e KE-së në Rejkjavik, u vendos që të krijohej një regjistër i dëmeve të shkaktuara nga agresioni rus kundër Ukrainës

Rejkjavik, 17 maj 2023 (MIA) - Krerët e shteteve ose qeverive të 46 ven...

Shqipëri: Ushtruesi i detyrës kryetar i PD-së, Alibeaj dha dorëheqje pas kolapsit zgjedhor

Shqipëri: Ushtruesi i detyrës kryetar i PD-së, Alibeaj dha dorëheqje pas kolapsit zgjedhor

Tiranë, 17 maj 2023 (MIA) - Pas kolapsit të plotë në zgjedhjet lok...

Bilanci i të vdekurve nga përmbytjet në Itali u rrit në tetë persona

Bilanci i të vdekurve nga përmbytjet në Itali u rrit në tetë persona

Romë, 17 maj 2023 (MIA) - Të paktën tetë persona humbën jetn dhe mijëra janë zhvendosur pas shirave...

Grupi Parlamentar Ndërpartiak mbajti takim me shoqatat e qytetarëve në kuadër të Ditës Ndërkombëtare Kundër Homofobisë dhe Transfobisë

Grupi Parlamentar Ndërpartiak mbajti takim me shoqatat e qytetarëve në kuadër të Ditës Ndërkombëtare Kundër Homofobisë dhe Transfobisë

Shkup, 17 maj 2023 (MIA) – Grupi Parlamentar Ndërpartiak (GPNP) për avancimin e të drejtave të perso...

Debat: Maturë shtetërore apo provim pranues në universitet

Debat: Maturë shtetërore apo provim pranues në universitet

Shkup, 17 maj 2023 (MIA) – A është matura shtetërore koncept i suksesshëm apo është e nevojshme të r...

Image

QËNDRONI TË LIDHUR