• понеделник, 26 февруари 2024
МНР во боите на американското знаме по повод 26-годишнината од дипломатските односи со САД

МНР во боите на американското знаме по повод 26-годишнината од дипломатските односи со САД

Скопје, 13 септември 2021 (М...

Османи во Казахстан на средби со Тлеуберди и Токаев: Зголемување на трговската размена и инвестицискиот потенцијал меѓу двете земји

Османи во Казахстан на средби со Тлеуберди и Токаев: Зголемување на трговската размена и инвестицискиот потенцијал меѓу двете земји

Скопје, 13 септември 2021 (МИА) - Министерот за надворешни работи Бујар Османи имаше одвоени средби со...

Османи: Случајот со приведениот дипломат е можност системот да го вратиме таму каде што му е местото

Османи: Случајот со приведениот дипломат е можност системот да го вратиме таму каде што му е местото

Скопје, 7 септември 2021 (МИА) - Случајот со приведениот дипломат Миле Миленковски е можност системот д...

Османи во Ватикан на централното одбележување на јубилејот пет години канонизација на Мајка Тереза

Османи во Ватикан на централното одбележување на јубилејот пет години канонизација на Мајка Тереза

Скопје, 6 септември 2021 (МИА) - Министерот за надворешни работи, Бујар Османи денеска заминува во посе...

Османи иницирал итно формирање работна група за испитување на постоење евентуална закана за МНР во врска со приведениот дипломат

Османи иницирал итно формирање работна група за испитување на постоење евентуална закана за МНР во врска со приведениот дипломат

Скопје, 5 септември 2021 (...

Османи утре во Ватикан на централното одбележување на јубилејот пет години канонизација на Мајка Тереза

Османи утре во Ватикан на централното одбележување на јубилејот пет години канонизација на Мајка Тереза

Скопје, 5 септември 2021 (МИА) - Министерот за надворешни работи, Бујар Османи утре заминува во посета...

Османи: Министерството за надворешни работи станува зелено

Османи: Министерството за надворешни работи станува зелено

Скопје, 4 септември 2021 (МИА) - Министерот за надворешни работи Бујар Османи, на денешната прес-конфeр...

Османи: Работиме на сите можни фронтови за побрзо да почнеме преговори

Османи: Работиме на сите можни фронтови за побрзо да почнеме преговори

Скопје, 1 септември 2021 (МИА) - Министерот за надворешни работи Бујар Османи денеска по средбата со не...

Прашањето за започнување преговори не е наше прашање, туку е прашање за ЕУ што ќе прави со овој процес, порача Османи

Прашањето за започнување преговори не е наше прашање, туку е прашање за ЕУ што ќе прави со овој процес, порача Османи

Скопје, 31 август 2021 (МИА) - Прашањето за започнување превоговори не е наше прашање, туку е прашање з...

Османи по средбата со Дендиас: Преспанскиот договор е жив процес, за негова примена е важно дали има политичка волја

Османи по средбата со Дендиас: Преспанскиот договор е жив процес, за негова примена е важно дали има политичка волја

Скопје, 31 август 2021 (МИА) - Прашањето на имплементација на Преспанскиот договор е жив процес во кој...

Дендиас: Грција е и може да биде ваш најголем пријател и соработник

Дендиас: Грција е и може да биде ваш најголем пријател и соработник

Скопје, 31 август 2021 (МИА) - Грција силно ја поддржува Северна Македонија и целиот Западен Балкан на...

Шефот на грчката дипломатија Дендиас во официјална посета на земјава

Шефот на грчката дипломатија Дендиас во официјална посета на земјава

Скопје, 31 август 2021 (МИА) - Министерот за надворешни работи Бујар Османи денеска во Скопје ќе биде д...

Шефот на грчката дипломатија Дендиас утре во официјална посета на земјава

Шефот на грчката дипломатија Дендиас утре во официјална посета на земјава

Скопје, 30 август 2021 (МИА) - Министерот за надворешни работи Бујар Османи утре во Скопје ќе биде дома...

Османи на зелен состанок со британската амбасадорка Галовеј

Османи на зелен состанок со британската амбасадорка Галовеј

Скопје, 30 август 2021 (МИА) - Министерот за надоворешни работи Бујар Османи денеска во Градскиот парк...

Османи: Недвосмислена поддршка за суверенитетот и територијалниот интегритет на Украина

Османи: Недвосмислена поддршка за суверенитетот и територијалниот интегритет на Украина

Скопје, 23 август 2021 (МИА) - Министерот за надворешни работи на Република Северна Македонија Бујар Ос...

Image

Остани поврзан