• вторник, 18 јуни 2024
Бугарско МНР: Со измените на законите за здруженија и партии се ограничуваат правата на Бугарите во Северна Македонија

Бугарско МНР: Со измените на законите за здруженија и партии се ограничуваат правата на Бугарите во Северна Македонија

Скопје, 4 ноември 2022 (МИА) - Бугарското Министерство за надворешни работи изразува загриженост поради...

Митрески: Законот за политички партии и Законот за здруженија еднаш засекогаш ќе стават крај на провокациите кои имаат за цел поделби

Митрески: Законот за политички партии и Законот за здруженија еднаш засекогаш ќе стават крај на провокациите кои имаат за цел поделби

Скопје, 18 октомври 2022 (МИА) - Пратеничката група на СДСМ поднесе предлог за измени и дополнување на...

Здруженија со имиња на соработници на фашистичкиот режим не ги подобруваат односите со соседите, смета Ковачевски

Здруженија со имиња на соработници на фашистичкиот режим не ги подобруваат односите со соседите, смета Ковачевски

Скопје, 10 октомври 2022 (МИА) - Премиерот Димитар Ковачевски вели дека јасно ги искажува ставовите по...

Ренци: Мелони ми е ривал, а дека сега во Италија постои ризик од фашизам е апсолутно лажна вест

Ренци: Мелони ми е ривал, а дека сега во Италија постои ризик од фашизам е апсолутно лажна вест

Рим, 27 септември 2022 (МИА) - Мелони ми е ривал, ние ќе продолжиме да се бориме меѓусебно, но, идејата...

Image

Остани поврзан