• среда, 19 јуни 2024
Столтенберг: Русија  во моментов не е закана за НАТО

Столтенберг: Русија  во моментов не е закана за НАТО

Хелсинки, 6 јуни 2024 (МИА) - Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг и финскиот претседател А...

Стуб за Си-Ен-Ен: Нема услови за преговори со Русија, единствениот начин да се постигне мир е преку борба

Стуб за Си-Ен-Ен: Нема услови за преговори со Русија, единствениот начин да се постигне мир е преку борба

Хелсинки, 8 април 2024 (МИА) – Финскиот претседател Александар Стуб изјави дека воената акција е еди...

Стуб:  Затворањето на границата помогна да се спречи ескалација на тензиите со Русија

Стуб: Затворањето на границата помогна да се спречи ескалација на тензиите со Русија

Хелсинки, 7 април 2024 (МИА) - Претседателот на Финска, Александар Стуб, смета дека одлуката на Влад...

Зеленски-Стуб: НАТО може да ја гарантира безбедноста на сите членки само заедно со Украина

Зеленски-Стуб: НАТО може да ја гарантира безбедноста на сите членки само заедно со Украина

Киев, 3 април 2024 (МИА) – Украинскиот претседател Володимир Зеленски денеска изјави дека целосна си...

Зеленски:  Русија подготвува дополнителна мобилизација од 300.000 војници на 1 јуни

Зеленски: Русија подготвува дополнителна мобилизација од 300.000 војници на 1 јуни

Киев, 3 април 2024 (МИА) - Русија подготвува дополнителна мобилизација од 300.000 војници на 1 јуни,...

Финска треба да остане спокојна и покрај реториката на Трамп, рече новоизбраниот претседател Стуб

Финска треба да остане спокојна и покрај реториката на Трамп, рече новоизбраниот претседател Стуб

Хелсинки, 12 февруари 2024 (МИА) - Новоизбраниот претседател на Финска Александар Стуб денеска изјав...

Image

Остани поврзан