• четврток, 30 мај 2024
До крајот на денот нестабилно време со дожд, грмежи и појава на град

До крајот на денот нестабилно време со дожд, грмежи и појава на град

Скопје, 30 мај 2024 (МИА) - Синоптичарите најавуваат дека денеска од пладневните часови, особено во...

Претпладне сончево, попладне локален пороен дожд и грмежи

Претпладне сончево, попладне локален пороен дожд и грмежи

Скопје, 30 мај 2024 (МИА) - Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе...

Сончево, попладне со услови за краткотраен пороен дожд

Сончево, попладне со услови за краткотраен пороен дожд

Скопје, 28 мај 2024 (МИА) – Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност, ќе дува сл...

Поради силен дожд искачувањето до Титов врв прекинато кај Вакуфска патека

Поради силен дожд искачувањето до Титов врв прекинато кај Вакуфска патека

Тетово, 27 мај 2024 (МИА) - Традицоналното 42. мајско искачување до Тит...

Честа појава на пороен дожд и грмежи до четврток, стабилизирање на времето од петок

Честа појава на пороен дожд и грмежи до четврток, стабилизирање на времето од петок

Скопје, 27 мај 2024 (МИА) - Честа појава на пороен дожд и грмежи ќе има...

Викендов променливо облачно, наместа нестабилно со дожд и грмежи

Викендов променливо облачно, наместа нестабилно со дожд и грмежи

Скопје, 24 мај 2024 (МИА) - Променливо облачно време ќе преовладува во деновите од викенд, наместа н...

За продолжениот викенд пороен дожд, грмежи и локална појава на невреме

За продолжениот викенд пороен дожд, грмежи и локална појава на невреме

Скопје,  23 мај 2024 (МИА) - Времето утре ќе биде сончево и топло...

Најмногу дожд во Охрид во изминатите 24 часа

Најмногу дожд во Охрид во изминатите 24 часа

Скопје, 19 мај 2024 (МИА) - Најмногу дожд во изминатите 24 часа наврнал во Охрид, 38 литри на метар...

Променливо облачно и нестабилно со пороен дожд и грмежи

Променливо облачно и нестабилно со пороен дожд и грмежи

Скопје, 19 мај 2024 (МИА) - Времето денеска ќе биде променливо облачно и нестабилно со пороен дожд и...

Најмногу дожд наврнал во Крива Паланка,  најстудено утрово во Крушево

Најмногу дожд наврнал во Крива Паланка, најстудено утрово во Крушево

Скопје, 16 мај 2024 (МИА) - Најмногу дожд во изминатите 24 часа наврнал во Крива Паланка, осум литри...

До четврток облачно и дождливо, в петок пораст на температурата

До четврток облачно и дождливо, в петок пораст на температурата

Скопје, 14 мај 2024 (МИА) - До четврток ќе биде променливо облачно со п...

УХМР најавува локална нестабилност со дожд во попладневните часови

УХМР најавува локална нестабилност со дожд во попладневните часови

Скопје, 14 мај 2024 (МИА) - Времето денеска ќе биде претежно облачно и...

Најмногу дожд на Попова Шапка во изминатите 24 часа

Најмногу дожд на Попова Шапка во изминатите 24 часа

Скопје, 10 мај 2024 (МИА) - Најмногу дожд во изминатите 24 часа наврнал на Попова Шапка, каде според...

Променливо облачно и посвежо

Променливо облачно и посвежо

Скопје, 10 мај 2024 (МИА) – Времето денеска ќе биде променливо облачно и посвежо со повремени врнежи...

Променливо облачно, попладне дожд, грмежи и град

Променливо облачно, попладне дожд, грмежи и град

Скопје, 8 мај 2024 (МИА) - Синоптичарите за денеска најавуваат променливо облачно време, попладне и...

Image

Остани поврзан