• недела, 14 јули 2024
Левица:  Гаши го прекрши Уставот и ја погази секуларноста, ќе поднесеме интерпелација

Левица: Гаши го прекрши Уставот и ја погази секуларноста, ќе поднесеме интерпелација

Скопје, 12 јули 2024  Во Собранието на Република Македонија, во салата Борис Трајковски...

СДСМ: Африм Гаши ја наруши секулраноста на државата, тоа е непочитување и на Уставот

СДСМ: Африм Гаши ја наруши секулраноста на државата, тоа е непочитување и на Уставот

Скопје, 12 јули 2024 На верските обреди не им е местото во македонското Собрание ниту во...

Во Собранието одбележан Меѓународниот ден на сеќавање на геноцидот во Сребреница

Во Собранието одбележан Меѓународниот ден на сеќавање на геноцидот во Сребреница

Скопје, 12 јули 2024 (МИА) - Во Собранието денеска беше одбележан 11 јули - Меѓународниот ден на сеќ...

Средба на Гаши со Руслан Стефанчук, претседател на Врховната рада на Украина

Средба на Гаши со Руслан Стефанчук, претседател на Врховната рада на Украина

Скопје, 10 јули 2024 (МИА) - На маргините на Парламентарниот самит во Вашингтон, беше реализирана ср...

Средба на претседателот на Собранието и на владината делегација со американски конгресмени

Средба на претседателот на Собранието и на владината делегација со американски конгресмени

Скопје, 9 јули 2024 (МИА) - Во рамки на активностите на делегацијата на Република Северна Македонија...

Гаши учествува на Парламентарниот Самиот на НАТО во Вашингтон

Гаши учествува на Парламентарниот Самиот на НАТО во Вашингтон

Скопје, 8 јули 2024 (МИА) - Претседателот на Собранието Африм Гаши престојува во Вашингтон, каде ќе...

Меџити: Двете делегации предводени од Гаши и Мицкоски имаат свои агенди на Самитот на НАТО во Вашингтон

Меџити: Двете делегации предводени од Гаши и Мицкоски имаат свои агенди на Самитот на НАТО во Вашингтон

Скопје, 8 јули 2024 (МИА) - Првиот вицепремиер и министер за животна ср...

Алтернатива: ДУИ креира лажни вести, Гаши ќе присуствува на Самитот на НАТО

Алтернатива: ДУИ креира лажни вести, Гаши ќе присуствува на Самитот на НАТО

Скопје, 7 јули 2024  Опозициската ДУИ наместо да работи на сопствено реформирање, се за...

Претседателот на Собранието Гаши оствари проштална средба со кинескиот амбасадор Џанг Ѕуо

Претседателот на Собранието Гаши оствари проштална средба со кинескиот амбасадор Џанг Ѕуо

Скопје, 5 јули 2024 (МИА) – Претседателот на Собранието Африм Гаши, оствари проштална средба со досе...

Тигањ на средба кај Гаши: Хрватска и понатаму ќе се залага во Брисел за што поскоро отворање на преговорите со Северна Македонија

Тигањ на средба кај Гаши: Хрватска и понатаму ќе се залага во Брисел за што поскоро отворање на преговорите со Северна Македонија

Скопје, 4 јули 2024 (МИА) - Хрватска и понатаму ќе се залага во Брисел, кај европските партнери, за...

Гаши го прими на проштална средба холандскиот амбасадор Дирк Јан Коп

Гаши го прими на проштална средба холандскиот амбасадор Дирк Јан Коп

Скопје, 4 јули 2024 (МИА) - Претседателот на Собранието на Република Северна Македонија, Африм Гаши,...

Честитка од претседателот на Собранието, Гаши по повод Денот на независноста на САД

Честитка од претседателот на Собранието, Гаши по повод Денот на независноста на САД

Скопје, 4 јули 2024 (МИА) - По повод 4 Јули – Денот на независноста на САД, претседателот на Собрани...

Гаши -  Франгеш:  Влезот на Западен Балкан во ЕУ треба да се случи што поскоро

Гаши - Франгеш: Влезот на Западен Балкан во ЕУ треба да се случи што поскоро

Скопје, 4 јули 2024 (МИА) - Претседателот на Собранието, Африм Гаши остварил средба со посебниот сов...

Гаши се сретна со литванската амбасадорка Дамбраускиена

Гаши се сретна со литванската амбасадорка Дамбраускиена

Скопје, 3 јули 2024 (МИА) - Претседателот на Собранието на Република Северна Македонија, Африм Гаши,...

Средба на претседателот на Собранието, Гаши со шпанскиот амбасадор Гарсија

Средба на претседателот на Собранието, Гаши со шпанскиот амбасадор Гарсија

Скопје, 3 јули 2024 (МИА) - Претседателот на Собранието, Африм Гаши, денеска остварил средба со шпан...

Image

Остани поврзан