• недела, 14 јули 2024
Во Белград маестрален концерт на дуото Влатко Стефановски и Васил Хаџиманов

Во Белград маестрален концерт на дуото Влатко Стефановски и Васил Хаџиманов

Белград, 8 јули 2023 (МИА) - Синоќа во Белград на музичкиот џез фестивал „Somersby   Jazz in th...

Во Белград Влатко Стефановски и Васил Хаџиманов настапуваат за првпат како дует

Во Белград Влатко Стефановски и Васил Хаџиманов настапуваат за првпат како дует

Белград, 7 јули 2024 (МИА) - Во Белград на фестивалот Somersby Jazz in the Garden, Влатко Стефановск...

Јавниот долг на Србија на крајот на мај изнесуваше 47,6 отсто од БДП

Јавниот долг на Србија на крајот на мај изнесуваше 47,6 отсто од БДП

Белград, 5 јули 2024 (МИА) - Јавниот долг на Србија на крајот на мај годинава изнесуваше околу 36,35...

Н1: Сценарист од Косово пласираше неточна информација за „Недела на косовскиот театар“ во Белград

Н1: Сценарист од Косово пласираше неточна информација за „Недела на косовскиот театар“ во Белград

Белград, 3 јули 2024 (МИА) - Јетон Незирај, сценарист и директор на Ќендра Мултимедиа од Приштина, о...

Лајчак за денеска во Брисел свика ново продолжение на дијалогот меѓу Белград и Приштина

Лајчак за денеска во Брисел свика ново продолжение на дијалогот меѓу Белград и Приштина

Белград, 2 јули 2024 (МИА) – Во Брисел денеска ќе се одржи нова рунда од дијалогот меѓу Белград и Пр...

Награда за животно дело за Виктор Шеќеровски македонскиот писател и поет од Белград

Награда за животно дело за Виктор Шеќеровски македонскиот писател и поет од Белград

Белград, 30 јуни 2024 (МИА) - Писателот и поет Виктор Шеќеровски, кој има македонско потекло, а живе...

Подигнат степенот на безбедност во Република Српска

Подигнат степенот на безбедност во Република Српска

Бања Лука, 29 јуни 2024 (МИА) - Министерството за внатрешни работи на Република Српска ги зголеми бе...

Дачиќ: Ова е терористички напад

Дачиќ: Ова е терористички напад

Белград, 29 јуни 2024 (МИА) - Министерот за полиција Ивица Дачиќ оцени дека нападот врз припадник на...

Припадник на Жандармеријата ранет пред амбасадата на Израел во Белград, напаѓачот е убиен

Припадник на Жандармеријата ранет пред амбасадата на Израел во Белград, напаѓачот е убиен

Белград, 29 јуни 2024 (МИА) - Српскиот вицепремиер и министер за внатрешни работи Ивица Дачиќ изјави...

Нова рунда дијалог меѓу Белград и Приштина на високо ниво утре во Брисел

Нова рунда дијалог меѓу Белград и Приштина на високо ниво утре во Брисел

Брисел, 25 јуни 2024 (МИА) - Нова рунда дијалог меѓу Белград и Приштина на високо ниво, во која ќе у...

Борел: Клучно е спроведувањето на обврските од дијалогот меѓу Белград и Приштина и усогласување со политиката на ЕУ

Борел: Клучно е спроведувањето на обврските од дијалогот меѓу Белград и Приштина и усогласување со политиката на ЕУ

Виена, 22 јуни 2024 (МИА) - Високиот претставник на Европската унија за надворешни работи и безбедно...

Маричиќ од ТАИЕКС во Белград: Споделувањето на искуствата и меѓусебната поддршка на земјите кандидати за забрзано пристапување во ЕУ се темелни вредности за успешна интеграција 

Маричиќ од ТАИЕКС во Белград: Споделувањето на искуствата и меѓусебната поддршка на земјите кандидати за забрзано пристапување во ЕУ се темелни вредно...

12 јуни 2024  Првиот заменик претседател на Владата задолжен за европски прашања у...

Во Белград голема акција за апсење осомничени за трговија со луѓе

Во Белград голема акција за апсење осомничени за трговија со луѓе

Белград, 12 јуни 2024 (МИА) - Во Белград се спроведува голема акција за апсење осомничени за трговиј...

Маричиќ на ТАИЕКС работилница во Белград

Маричиќ на ТАИЕКС работилница во Белград

Скопје, 11 јини 2024 (МИА) - Првиот вицепремиер за европски прашања Бојан Маричиќ ќе биде во официја...

Крени-прoмени го напушта Собранието на град Белград и општина Нов Белград

Крени-прoмени го напушта Собранието на град Белград и општина Нов Белград

Белград, 6 јуни 2024 (МИА) - Движењето „Крени-промени“ одлучи да го напушти градското собрание на Бе...

Image

Остани поврзан