• среда, 29 мај 2024
Бесплатна анализа на почвата во општина Илинден

Бесплатна анализа на почвата во општина Илинден

Скопје, 29 мај 2024 (МИА) - Општина Илинден и оваа година спроведе акција за испитување на квалитето...

Анализа на Си-Ен-Ен: Во нападот на кампот во Рафа било употребено американско оружје

Анализа на Си-Ен-Ен: Во нападот на кампот во Рафа било употребено американско оружје

Газа, 29 мај 2024 (МИА) - Во смртоносниот израелски напад на кампот за раселените Палестинци во Рафа...

Водата во Скопје безбедна за пиење

Водата во Скопје безбедна за пиење

Скопје, 20 мај 2024 (МИА) - Согласно добиените резултати од испитувања, сите примероци одговараат на...

Детектор: Секој трет размислува да се исели од Македонија

Детектор: Секој трет размислува да се исели од Македонија

Скопје, 19 мај 2024 Секој трет човек во Македонија размислу...

Мерките за младите во програмите на политичките партии без конкретни решенија како ќе се спроведат

Мерките за младите во програмите на политичките партии без конкретни решенија како ќе се спроведат

Скопје, 6 мај 2024 (МИА) - Земјава се подготвува за парламентарните и вториот круг од претседателски...

Комисијата за осигурување од автомобилска одговорност направи измени на тарифникот и ги достави до Владата

Комисијата за осигурување од автомобилска одговорност направи измени на тарифникот и ги достави до Владата

Скопје, 2 мај 2024 (МИА) - Комисијата за осигурување од автомобилска одговорност утврди потреба од и...

Водата во Скопје е безбедна за пиење

Водата во Скопје е безбедна за пиење

Скопје, 29 април 2024 (МИА) - Анализите на Секторот за санитарна контрола, направени на 149 примероц...

Анализа: Вештачката интелигенција силно ќе влијае на 65 отсто од работните места во Белгија

Анализа: Вештачката интелигенција силно ќе влијае на 65 отсто од работните места во Белгија

Брисел, 26 април 2024 (МИА) - Вештачката интелигенција (ВИ) во голема мера ќе влијае на 65 отсто од...

АФП: Северна Македонија гласа на клучните избори за закочените преговори со ЕУ

АФП: Северна Македонија гласа на клучните избори за закочените преговори со ЕУ

Париз, 24 април 2024 (МИА) - Во Северна Македонија денеска е првиот круг од претседателските избори,...

Сообраќајна култура во Северна Македонија ниска, се вози брзо, под дејство на алкохол и се прскаат пешаци

Сообраќајна култура во Северна Македонија ниска, се вози брзо, под дејство на алкохол и се прскаат пешаци

Скопје, 20 април 2024 (МИА) – Во Македонија се вози брзо, без дозвола, на црвено и под дејство на ал...

Дојче веле ги пренесува анализите на германските медиуми за хрватските избори: Составување влада - Невозможна мисија

Дојче веле ги пренесува анализите на германските медиуми за хрватските избори: Составување влада - Невозможна мисија

Бон, 19 април 2024 (МИА) - Формирањето влада во Хрватска ќе биде тешко, а не се исклучува можноста з...

Би-би-си: На фронтот во Украина загинале повеќе од 50.000 руски војници

Би-би-си: На фронтот во Украина загинале повеќе од 50.000 руски војници

Лондон, 17 април 2024 (МИА) - Анализата на Би-би-си покажува дека во Украина загинале над 50.00...

Анализа на ИКС: Над една третина од објавите на политичките партии и на политичките лидери содржат штетни наративи

Анализа на ИКС: Над една третина од објавите на политичките партии и на политичките лидери содржат штетни наративи

Скопје, 14 април 2024  (МИА) – Над една третина од вкупниот број објави на политичките партии и...

Катимерини: По најголемиот изборен пораз, Ердоган повеќе не е непобедлив

Катимерини: По најголемиот изборен пораз, Ердоган повеќе не е непобедлив

Атина, 1 април 2024 (МИА) - Претседателот Реџеп Тајип Ердоган на вчерашните локални избори во Турциј...

Сезонски и чартер летови од Скопје до Анталија, Бодрум, Хургада, Енфида, Џерба и Монастир

Сезонски и чартер летови од Скопје до Анталија, Бодрум, Хургада, Енфида, Џерба и Монастир

Скопје, 30 март 2024 (МИА) -  Во летната сезона од Скопскиот аеродром ќе се патува до Рига како...

Image

Остани поврзан