• среда, 19 јуни 2024
Флик официјално нов тренер на Барселона

Флик официјално нов тренер на Барселона

  Барселона, 29 мај 2024 (МИА) – Поранешниот германски фудбалски селектор Ханси Флик е...

Чави: Сакав да останам во Барселона, но ми рекоа дека не можам

Чави: Сакав да останам во Барселона, но ми рекоа дека не можам

Барселона, 27 мај 2024 (МИА) - Тренерот на Барселона Чави го сподели своето мислење за неговото зами...

Чави се збогува со фановите: Од недела и јас ќе бидам навивач на Барса

Чави се збогува со фановите: Од недела и јас ќе бидам навивач на Барса

Барселона, 25 мај 2024 (МИА) – Тренерот на Барселона Чави Ернандез, кој ќе се раздели со тимот п...

Чави: Никогаш не е лесно да го напуштиш клубот на својот живот

Чави: Никогаш не е лесно да го напуштиш клубот на својот живот

Барселона, 24 мај 2024 (МИА) - Чави Ернандез се прости од Барселона откако стана јасно дека тој пове...

Барселона го отпушти Чави

Барселона го отпушти Чави

Барселона, 24 мај 2024 (МИА) - Тренерот на Барселона Чави Ернандез доби отказ, соопштија Каталонците...

Барселона во понеделник ќе ја објави замената на Чави со Ханзи Флик

Барселона во понеделник ќе ја објави замената на Чави со Ханзи Флик

Барселона, 24 мај 2024 (МИА) - Раководството на Барселона ќе го објави Ханзи Флик за нов тренер на к...

Лапорта избира меѓу четворица за наследник на Чави

Лапорта избира меѓу четворица за наследник на Чави

Барселона, 21 мај 2024 (МИА) - Барселона минува низ турбулентен период бидејќи претседателот Жоан Ла...

Иднината на Чави ќе остане нејасна уште една недела

Иднината на Чави ќе остане нејасна уште една недела

Барселона, 20 мај 2024 (МИА) - Тренерот на Барселона, Чави останува во темнина за неговата иднина во...

Чави: Второто место на Барселона беше наша минимална задача, можеме да се натпреваруваме за уште еден трофеј следната сезона

Чави: Второто место на Барселона беше наша минимална задача, можеме да се натпреваруваме за уште еден трофеј следната сезона

Барселона, 20 мај 2024 (МИА) – Тренерот на Барселона, Чави истакна дека неговиот тим ја исполнил нај...

Мундо Депортиво: Во понеделник ќе се решава судбината на Чави во Барселона

Мундо Депортиво: Во понеделник ќе се решава судбината на Чави во Барселона

Барселона, 19 мај 2024 (МИА) - Раководството на Барселона утре ќе одлучи за иднината на тренерот на...

Чави за Барселона: Среќен сум затоа што сум во најдобриот клуб во светот, критиката ме тера да се подобрам

Чави за Барселона: Среќен сум затоа што сум во најдобриот клуб во светот, критиката ме тера да се подобрам

Барселона, 18 мај 2024 (МИА) - Тренерот на Барселона, Чави проговори за расположението во кое работи...

Чави: Следната сезона ќе бидеме посилни

Чави: Следната сезона ќе бидеме посилни

Барселона, 17 мај 2024 (МИА) - Тренерот на Барселона, Чави Ернандез по победата над Алмерија (2:0)....

Чави: Ако го испуштиме и второто место би било чекор назад за Барса, натпреварот против Сосиедад е од витално значење

Чави: Ако го испуштиме и второто место би било чекор назад за Барса, натпреварот против Сосиедад е од витално значење

Барселона, 12 мај 2024 (МИА) - Тренерот на Барселона, Чави ги сподели своите очекувања за утрешниот...

Медиуми: Барса ќе го отпушти Чави ако не заврши второпласирана

Медиуми: Барса ќе го отпушти Чави ако не заврши второпласирана

Барселона, 6 мај 2024 (МИА) – Барселона би можела да го отпушти тренерот Чави Ернандес по завршу...

Чави по поразот од Жирона: Можеби ни недостасува зрелост

Чави по поразот од Жирона: Можеби ни недостасува зрелост

Барселона, 5 мај 2024 (МИА) - Тренерот на Барселона, Чави Ернандез даде свое мислење по вчерашниот н...

Image

Остани поврзан