• среда, 17 јули 2024
Кејн за оставката на Саутгејт: Шефе, ти благодарам за се што направи за мене и за Англија

Кејн за оставката на Саутгејт: Шефе, ти благодарам за се што направи за мене и за Англија

Лондон, 17 јули 2024 (МИА) – Капитенот на Англија, Хари Кејн ја коментираше оставката на селекторот...

Саутгејт поднесе оставка

Саутгејт поднесе оставка

Лондон, 16 јули 2024 (МИА) – Герет Саутгејт денес поднесе оставка од селекторската функција во англи...

Линекер го предлага Клоп за нов англиски селектор

Линекер го предлага Клоп за нов англиски селектор

Лондон, 15 јули 2024 (МИА) – Легендарниот англиски голгетер Гери Линекер предложи германскиот ст...

Кејн за поразот од Англија: Многу болеше, сакавме да победиме за Саутгејт

Кејн за поразот од Англија: Многу болеше, сакавме да победиме за Саутгејт

Берлин, 15 јули 2024 (МИА) - Англискиот напаѓач Хари Кејн го коментираше поразот од Шпанија (1:2) си...

Кралот Чарлс им честиташе на англиските фудбалери: Мислете на крвниот притисок на нацијата

Кралот Чарлс им честиташе на англиските фудбалери: Мислете на крвниот притисок на нацијата

Лондон, 11 јули 2024 (МИА) – Британскиот крал Чарлс ѝ честиташе на англиската фудбалска репрезен...

Саутгејт: Шпанија ќе биде неверојатно тежок ривал, ова е најдобриот тим на ЕП

Саутгејт: Шпанија ќе биде неверојатно тежок ривал, ова е најдобриот тим на ЕП

Дортмунд, 11 јули 2024 (МИА) - Селекторот на Англија, Герет Саутгејт ги искажа очекувањата за финале...

Шо: Не ги разбирам критиките кон Саутгејт

Шо: Не ги разбирам критиките кон Саутгејт

Берлин, 8 јули 2024 (МИА) - Левиот бек на Англија, Лук Шо, откри дека имал навистина тежок почеток н...

Саутгејт: Англиските медиуми објавуваат тактики додека се обидуваме да го освоиме ЕП

Саутгејт: Англиските медиуми објавуваат тактики додека се обидуваме да го освоиме ЕП

Дортмунд, 8 јули 2024 (МИА) - Селекторот на Англија, Герет Саутгејт е незадоволен од протекувањето н...

ЕВРО2024: Англија трет полуфиналист

ЕВРО2024: Англија трет полуфиналист

  Дизелдорф, 6 јули 2024 (МИА) – Фудбалската репрезентација на Англија се пласираше во...

ЕВРО2024: Битка за двете последни полуфинални места

ЕВРО2024: Битка за двете последни полуфинални места

  Берлин, 6 јули 2024 (МИА) – Полуфиналните пресметки на Европското фудбалско првенство...

Саутгејт на се или ништо: Со три стопери против Швајцарија

Саутгејт на се или ништо: Со три стопери против Швајцарија

Дизелдорф, 3 јули 2024 (МИА) - Селекторот на Англија, Герет Саутгејт, кој е мета на критики од медиу...

Саутгејт: Духот што го покажавме ни помогна да го надминеме предизвикот

Саутгејт: Духот што го покажавме ни помогна да го надминеме предизвикот

Гелзенкирхен, 30 јуни 2024 (МИА) - Селекторот на Англија, Герет Саутгејт, беше многу задоволен од те...

Навивачите на Англија фрлаа чаши кон Саутгејт: Го разбирам тоа

Навивачите на Англија фрлаа чаши кон Саутгејт: Го разбирам тоа

Келн, 26 јуни 2024 (МИА) - Селекторот на Англија, Герет Саутгејт го коментираше однесувањето на англ...

Саутгејт: Многу сме мотивирани во пресрет на натпреварот против Словенија

Саутгејт: Многу сме мотивирани во пресрет на натпреварот против Словенија

Келн, 25 јуни 2024 (МИА) - Селекторот на Англија, Герет Саутгејт ги сподели своите очекувања за натп...

Невил: Саутгејт треба брзо да најде решенија за проблемите или работите ќе завршат лошо

Невил: Саутгејт треба брзо да најде решенија за проблемите или работите ќе завршат лошо

Франкфурт, 21 јуни 2024 (МИА) - Менаџерот Герет Саутгејт мора брзо да „најде решенија“ за проблемите...

Image

Остани поврзан