• недела, 19 мај 2024
Околу 150.000 луѓе ќе го пречекаат олимпискиот факел во Марсеј

Околу 150.000 луѓе ќе го пречекаат олимпискиот факел во Марсеј

  Марсеј, 16 април 2024 (МИА) – Околу 150.000 луѓе на 8 мај во Марсеј се очекува да го...

Монд: Во Марсеј уапсени 82 лица за шверц на наркотици

Монд: Во Марсеј уапсени 82 лица за шверц на наркотици

Париз, 19 март 2024 (МИА) - Францускиот претседател Емануел Макрон денеска во Марсеј изјави дека 82...

Во Марсеј прв митинг на француската екстремна десница пред изборите за ЕП во јуни

Во Марсеј прв митинг на француската екстремна десница пред изборите за ЕП во јуни

Марсеј, 3 март 2024 (МИА) – На точно 100 дена пред изборите за Европскиот парламент, во Франција ден...

Гатузо повеќе не е тренер на Марсеј

Гатузо повеќе не е тренер на Марсеј

Марсеј, 20 февруари 2024 (МИА) – Францускиот фудбалски прволигаш Марсеј на својата официјална веб-ст...

Гатузо пред отказ во Марсеј

Гатузо пред отказ во Марсеј

Марсеј, 19 декември 2024 (МИА) - Раководството на Марсеј е незадоволно од настапот на тимот оваа сез...

Обамејанг прогласен за најдобар играч во декември во францускиот шампионат

Обамејанг прогласен за најдобар играч во декември во францускиот шампионат

Париз, 17 јануари 2024 (МИА) - Напаѓачот на Марсеј, Пјер-Емерик Обамејанг е прогласен за најдобар фу...

Познати детали од договорот на Гатузо со Марсеј

Познати детали од договорот на Гатузо со Марсеј

Рим, 27 септември 2023 (МИА) - Италијанскиот стручњак Џенаро Гатузо наскоро може да ја преземе трене...

Лацио и Марсеј се договорија за трансферот на Гендузи

Лацио и Марсеј се договорија за трансферот на Гендузи

Рим, 27 август 2023 (МИА) – Раководствата на калчолигашот Лацио и францускиот фудбалски прволигаш Ма...

Марселино за елиминацијата на Марсеј од ЛШ: Судбината не сакаше да одиме понатаму

Марселино за елиминацијата на Марсеј од ЛШ: Судбината не сакаше да одиме понатаму

Марсеј, 16 август 2023 (МИА) - Тренерот на Марсеј, Марселино проговори за елиминацијата на клубот од...

Драконски безбедносни мерки во Атина за денешниот натпревар Панатинаикос –Марсеј

Драконски безбедносни мерки во Атина за денешниот натпревар Панатинаикос –Марсеј

Атина, 9 август 2023 (МИА) – Под драконски безбедносни мерки, со стотици полицајци, хеликоптер, дрон...

Обамејанг и Марсеј договорија соработка до 2026 година

Обамејанг и Марсеј договорија соработка до 2026 година

Марсеј, 18 јули 2023 (МИА) - Пјер-Емерик Обамејанг се согласи на преселба во Марсеј. Според инсајдер...

Властите во Марсеј ги забранија денешните протести против полициската бруталност

Властите во Марсеј ги забранија денешните протести против полициската бруталност

Марсеј, 30 јуни 2023 (МИА) - Властите во Марсеј одлучија да ги забранат денешните демонстрации проти...

Осум лица веројатно се загинати под урнатините на двете згради во Марсеј

Осум лица веројатно се загинати под урнатините на двете згради во Марсеј

Марсеј, 10 април 2023 (МИА) - Ос...

Тешко повредени тројца полицајци во судир со демонстранти во рафинерија кај Марсеј

Тешко повредени тројца полицајци во судир со демонстранти во рафинерија кај Марсеј

Марсеј, 21 март 2023 (МИА) - Тро...

Макрон на предизборен митинг во Марсеј: Политиката што ќе ја водам во следните пет години ќе биде еколошка

Макрон на предизборен митинг во Марсеј: Политиката што ќе ја водам во следните пет години ќе биде еколошка

Марсеј, 16 април 2022 (МИА) - Кандидатот за претсед...

Image

Остани поврзан