• четврток, 30 мај 2024
Евролигата ја избра најдобрата петорка

Евролигата ја избра најдобрата петорка

  Минхен, 13 мај 2024 (МИА) – Евролигата денеска ја објави најдобрата петорка за сезона...

Лесор играч на колото во кошаркарската Евролига

Лесор играч на колото во кошаркарската Евролига

  Минхен, 2 март 2024 (МИА) – Кошаркарот на Панатинаикос, Матијас Лесор, е прогласен де...

АБА му изрече суспензија и парична казна на Лесор

АБА му изрече суспензија и парична казна на Лесор

Белград, 17 март 2023 (МИА) – Кошаркарската АБА лига му изрече денеска сусп...

Во Црвена ѕвезда шокирани од лагите на Лесор, ќе го пријават за физички напад

Во Црвена ѕвезда шокирани од лагите на Лесор, ќе го пријават за физички напад

Белград, 14 март 2023 (МИА) – Раков...

Лесор МВП на 21. коло во АБА-лигата

Лесор МВП на 21. коло во АБА-лигата

Белград, 14 март 2023 (МИА) - Кошаркарот на Партизан, Матијас Лесор е прогласен...

Image

Остани поврзан