• среда, 19 јуни 2024
Во ЦУК изјави за медиуми по состанокот за опасноста од полусрушениот ѕид во Клиничкиот центар

Во ЦУК изјави за медиуми по состанокот за опасноста од полусрушениот ѕид во Клиничкиот центар

Скопје, 17 јуни 2024 (МИА) - Изјави за медиуми по координативниот состанок за опасноста од полусруше...

Љутков: Очекувам гласање за новата влада во Собранието околу 20-ти или 22-ри јуни

Љутков: Очекувам гласање за новата влада во Собранието околу 20-ти или 22-ри јуни

Скопје, 16 јуни 2024 (МИА) -  Членот на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ Зоран Љутков вечерва пр...

Ставрески е врвен сксперт, неговото назначување на гувернер на НБ воопшто не било на дневен ред, ниту пак е дискутирано, изјави Мицкоски

Ставрески е врвен сксперт, неговото назначување на гувернер на НБ воопшто не било на дневен ред, ниту пак е дискутирано, изјави Мицкоски

Скопје, 12 јуни 2024 (МИА) - Мандатарот Христијан Мицкоски денеска изја...

Изјави на Мицкоски и Ѓоргиевски пред почетокот на седница на Генералното собрание на ЗЕЛС (во живо)

Изјави на Мицкоски и Ѓоргиевски пред почетокот на седница на Генералното собрание на ЗЕЛС (во живо)

Скопје, 12 јуни 2024 (МИА) - Изјави на мандатарот за состав на нова влада Христијан Мицкоски и претс...

Во првите сто дена од новата влада Мицкоски најави проект во енергетиката, две инвестиции и проширување на други две

Во првите сто дена од новата влада Мицкоски најави проект во енергетиката, две инвестиции и проширување на други две

Скопје, 6 јуни 2024 (МИА) - Мандатарот Христијан Мицкоски одговарајќи на новинарско прашање рече дек...

Мицкоски: Набргу ќе биде составена новата реформска влада, почнуваат внатрепартиските консулатции за имињата на министрите  (ДПЛ)

Мицкоски: Набргу ќе биде составена новата реформска влада, почнуваат внатрепартиските консулатции за имињата на министрите (ДПЛ)

Скопје, 6 јуни 2024 (МИА) - Набргу од денеска ќе биде составена новата реформска влада која што ќе и...

Мицкоски: Сум го чул Гаши дека наша заедничка татковина е Македонија, ако не е така треба час поскоро да им се извини на граѓаните

Мицкоски: Сум го чул Гаши дека наша заедничка татковина е Македонија, ако не е така треба час поскоро да им се извини на граѓаните

Скопје, 6 јуни 2024 (МИА) - Мандатарот на идната влада Христијан Мицкоски денеска изјави дека не ја...

 Гир: Со нетрпение очекуваме што поскоро да се формира стабилна влада

 Гир: Со нетрпение очекуваме што поскоро да се формира стабилна влада

Тетово, 5 јуни 2024 (МИА) - Не би било соодветно за мене како амбасадор...

Изјава на Јован Деспотовски (во живо)

Изјава на Јован Деспотовски (во живо)

Скопје, 5 јуни 2024 (МИА) - Изјава на Јован Деспотовски по повод поднесување на кандидатурата за пре...

Изјава на Славјанка Петровска (во живо)

Изјава на Славјанка Петровска (во живо)

Скопје, 5 јуни 2024 (МИА) - Изјава на Славјанка Петровска по поднесување на кандидатурата за претсед...

Муцунски: Очекувам новата влада да биде формирана малку порано од крајниот рок

Муцунски: Очекувам новата влада да биде формирана малку порано од крајниот рок

Скопје, 4 јуни 2024 (МИА) - Потпретсесателот на ВМРО-ДПМНЕ Тимчо Муцунски денеска изјави дека новата...

Јанчев: Место дома да произведуваме храна, на полето никнуваат згради и фотоволтаици

Јанчев: Место дома да произведуваме храна, на полето никнуваат згради и фотоволтаици

Скопје, 1 јуни 2024 Нам цело поле ни е празно. Пелагонија е празна, Струмичко-радовишката ко...

Лога: Вистината за лажните моралисти е дека тие ќе се повлечат од функцијата градоначалник бидејќи ВМРО-ДПМНЕ им вети законски измени

Лога: Вистината за лажните моралисти е дека тие ќе се повлечат од функцијата градоначалник бидејќи ВМРО-ДПМНЕ им вети законски измени

Скопје, 31 мај 2024 (МИА) - Вистината за лажните моралисти е дека тие ќе се повлечат од функцијата г...

Лукаревска: Ова е прва седница на ЦО по изборниот пораз, најверојатно ќе се отворат многу прашања

Лукаревска: Ова е прва седница на ЦО по изборниот пораз, најверојатно ќе се отворат многу прашања

Скопје, 30 мај 2024 (МИА) - Констатирање на оставката на претседателот Димитар Ковачевски и на целот...

Стерјовски за албанската МЦН: Македонското и сите малцинства мора да имаат загарантрани места во албанскиот парламент

Стерјовски за албанската МЦН: Македонското и сите малцинства мора да имаат загарантрани места во албанскиот парламент

Тирана, 30 мај 2024 (МИА) – Лидерот на единствената македонска партија, Македонска алијанса за европ...

Image

Остани поврзан