• недела, 19 мај 2024
Претседателката на ДОМ поднесе оставка

Претседателката на ДОМ поднесе оставка

Скопје, 9 мај 2024 (МИА) - Претседателката на ДОМ Маја Морачанин вечерва на Фејсбук соопшти дека под...

Централниот одбор на ДОМ ја избра Морачанин за кандидат за пратеник

Централниот одбор на ДОМ ја избра Морачанин за кандидат за пратеник

Скопје, 24 март 2024 (МИА) - Централниот одбор на ДОМ, на денешната седница, донел одлука претседате...

ДОМ: Силна поддршка од шведските и данските Зелени за европска зелена иднина

ДОМ: Силна поддршка од шведските и данските Зелени за европска зелена иднина

3 март 2024  Во текот на овој викенд, ДОМ во соработка со зелено-левата партија од Данс...

Плико со бел прав испратено во домот на Доналд Трамп помладиот на Флорида

Плико со бел прав испратено во домот на Доналд Трамп помладиот на Флорида

Мајами, 27 февруари 2024 (МИА) - Екипи за итни случаи експресно реагирале откако плико со неидентифи...

МТСП: Нови 54 места во Дом за стари лица во Пробиштип

МТСП: Нови 54 места во Дом за стари лица во Пробиштип

Пробиштип, 26 декември 2023 (МИА) - Министерката за труд и социјална политика, Јованка Тренчевска де...

Морачанин: ДОМ ќе преговара со СДСМ за коалицирање на парламентарните избори

Морачанин: ДОМ ќе преговара со СДСМ за коалицирање на парламентарните избори

Скопје, 24 декември (МИА) - Политичката партија ДОМ која е дел од владејачката коалиција  форми...

ДОМ ја промовира предизборната програма 2024-2028

ДОМ ја промовира предизборната програма 2024-2028

Скопје, 17 декември 2023 (МИА) - Заштитата на животната средина и на климата, човековите права, борб...

ДОМ организираше онлајн дебата на тема „Пристап кон жртви на родово базирано и семејно насилство, проценка и третман“

ДОМ организираше онлајн дебата на тема „Пристап кон жртви на родово базирано и семејно насилство, проценка и третман“

Скопје, 10 декември 2023  По повод 10ти декември – Меѓународен ден на човековите права,...

Поведена истрага за скопјанец што произведувал марихуана во својот дом

Поведена истрага за скопјанец што произведувал марихуана во својот дом

Скопје, 4 ноември 2023 (МИА) - Основното јавно обвинителство Скопје донесе наредба за спроведување и...

Репортер на палестинска телевизија загина во израелски напад врз неговиот дом во Кан Јунис, во Појасот Газа

Репортер на палестинска телевизија загина во израелски напад врз неговиот дом во Кан Јунис, во Појасот Газа

Газа, 3 ноември 2023 (МИА) - Официјалната палестинска телевизија соопшти дека нејзинот репортер во П...

Кавадарци ќе добие старечки дом како јавна институција

Кавадарци ќе добие старечки дом како јавна институција

Кавадарци, 3 август 2023 (МИА) - Кавадарци ќе добие старечки дом како јавна институција, информираше...

ДОМ: Владата да не дозволи изградба на рудник во Иловица

ДОМ: Владата да не дозволи изградба на рудник во Иловица

Скопје, 5 јули 2023  Зелената партија ДОМ бара од Министер...

ДОМ, ЛДП и ДПТ : Има волја да се донесат уставните измени, почетокот е за поздравување

ДОМ, ЛДП и ДПТ : Има волја да се донесат уставните измени, почетокот е за поздравување

Скопје, 9 јуни 2023 (МИА) – Поместувањата што ги гледаме деновиве укажуваат дека има волја да се дон...

Малите урбани шуми презентирани на собир на Зелените во Виена

Малите урбани шуми презентирани на собир на Зелените во Виена

Скопје, 2 јуни 2023 Делегација на зелената партија ДОМ во состав Маја Морачанин и Христа Нај...

ДОМ им го честита Велигден на православните верници

ДОМ им го честита Велигден на православните верници

Скопје, 15 април 2023 Зелената партија ДОМ на сите граѓани од православна вероисповед им го...

Image

Остани поврзан