• понеделник, 17 јуни 2024
Адеми: Сиљановска Давкова во говорот го прекрши Уставот и не кажа ништо за евроинтеграциите

Адеми: Сиљановска Давкова во говорот го прекрши Уставот и не кажа ништо за евроинтеграциите

Скопје, 12 мај 2024 (МИА) - Координаторот на пратеничката група на ДУИ Арбер Адеми денеска на прес-к...

Гордана Силјановска Давкова: Ќе се однесувам како претседателка на сите граѓани

Гордана Силјановска Давкова: Ќе се однесувам како претседателка на сите граѓани

Скопје, 8 мај 2024 (МИА) - Јас тврдам дека ќе се однесувам како претсед...

Муцунски: Очекуваме уште подобри резултати од првиот круг

Муцунски: Очекуваме уште подобри резултати од првиот круг

Скопје, 8 мај 2024 (МИА) – Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Тимчо Муцунски, на првата прес-конференци...

Силјановска Давкова: За христијаните нема поголем празник од Велигден

Силјановска Давкова: За христијаните нема поголем празник од Велигден

Скопје, 5 мај 2024 (МИА) - Нема за христијаните поголем празник, изјави денеска кандидатката за прет...

МТВ: Македонската телевизија ги отфрла информациите од кабинетот на Пендаровски дека Гордана Силјановска-Давкова сама си договорила дуел

МТВ: Македонската телевизија ги отфрла информациите од кабинетот на Пендаровски дека Гордана Силјановска-Давкова сама си договорила дуел

Скопје, 2 мај 2024 ИНФОРМАЦИЈА ЗА ПРЕДИЗБОРНО СООЧУВАЊЕ НА МТВ Вечерва во 20:15 на М...

Силјановска Давкова:  На 8 мај очекувам „политички вулкан“

Силјановска Давкова: На 8 мај очекувам „политички вулкан“

Куманово, 29 април 2024 (МИА) - „Македонија горда“ и „Македонија твоја“ се сијамски близнаци, логичн...

Силјановска Давкова: Во вториот круг очекувам поддршка од сите, особено од оние во опозицијата (ДПЛ)

Силјановска Давкова: Во вториот круг очекувам поддршка од сите, особено од оние во опозицијата (ДПЛ)

Скопје, 24 април 2024 (МИА) – Горда сум на граѓаните, не само на оние ш...

Силјановска Давкова: Немам зборови со кои можам да ја изразам благодарноста, овој резултат е инспиративен за мене

Силјановска Давкова: Немам зборови со кои можам да ја изразам благодарноста, овој резултат е инспиративен за мене

Скопје, 24 април 2024 (МИА) – Немам зборови со кои можам да ја изразам...

Силјановска: Мислам дека е последен момент да сториме нешто за да си ја вратиме гордоста

Силјановска: Мислам дека е последен момент да сториме нешто за да си ја вратиме гордоста

Кавадарци, 6 април 2024 (МИА) - Исплашени се пред овие избори. Не верувајте им на зборовите, туку са...

Силјановска Давкова: Законот за граѓанска одговорност за навреда и клевета е неосновано со европско знаменце

Силјановска Давкова: Законот за граѓанска одговорност за навреда и клевета е неосновано со европско знаменце

Скопје, 8 февруари 2022 Би сакала да проговорам за Законот за граѓанска одговорност за навреда и клеве...

Image

Остани поврзан