• вторник, 28 мај 2024
Во Висконсин температурата се намали за повеќе од 30 степени во рок од 24 часа

Во Висконсин температурата се намали за повеќе од 30 степени во рок од 24 часа

Медисон, 29 февруари 2024 (МИА) - Во американската држава Висконсин температурата се намали за повеќ...

Еден загинат при вооружен напад во трговски центар во Висконсин

Еден загинат при вооружен напад во трговски центар во Висконсин

Еплтон, 1 февруари 2021 (МИА) - Едно лице загина, а едно е рането од страна на в

Штабот на Трамп ги оспори резултатите во Винсконсин и најави тужба

Штабот на Трамп ги оспори резултатите во Винсконсин и најави тужба

Вашингтон, 1 декември 2020 (МИА) - Изборниот штаб на актуелниот претседател на САД, Доналд Трамп денеск...

Неколку лица повредени во пукање во трговски центар во Висконсин

Неколку лица повредени во пукање во трговски центар во Висконсин

Вашингтон, 20 ноември 2020 (МИА) -

Штабот на Трамп ќе побара итно пребројување на гласовите во Висконсин

Штабот на Трамп ќе побара итно пребројување на гласовите во Висконсин

Фокс њуз: Пресврт во Висконсин, Бајден има речиси 9.000 гласови повеќе од Трамп

Фокс њуз: Пресврт во Висконсин, Бајден има речиси 9.000 гласови повеќе од Трамп

Вашингтон, 4 ноември 2020 (МИА) - Претседателскиот кандидат на демократите, Џо Бајден има речиси 9.000...

Две жртви во немири во Висконсин

Две жртви во немири во Висконсин

Кеноша, Висконсин, 26 август 2020 (МИА) – Две лица загинаа, а едно е повредено за време на немирите во...

Во Висконсин половично гласање на изборите за номинација на демократски претседаталски кандидат

Во Висконсин половично гласање на изборите за номинација на демократски претседаталски кандидат

Вашингтон, 7 април 2020 (МИА) - Во американската сојузна држава Висконсин денеска се гласа на прелимина...

Image

Остани поврзан