• понеделник, 17 јуни 2024
Јавниот превоз во Скопје по неделен возен ред, жичницата нема да работи

Јавниот превоз во Скопје по неделен возен ред, жичницата нема да работи

Скопје, 8 мај 2024 (МИА) - Јавниот превоз во Скопје денека ќе функциони...

Јавниот превоз во Скопје со неделен возен ред, жичницата на Водно нема да работи

Јавниот превоз во Скопје со неделен возен ред, жичницата на Водно нема да работи

Скопје, 24 април 2024 (МИА) - Јавниот превоз денеска ќе функционира по...

ЈСП: Јавниот превоз утре по неделен возен ред, жичницата на Водно нема да работи

ЈСП: Јавниот превоз утре по неделен возен ред, жичницата на Водно нема да работи

Скопје, 23 април 2024 (МИА) - Јавното сообраќајно претпријатие Скопје соопшти дека утре јавниот прев...

За Меѓународниот саем на книгата, ЈСП Скопје од четврток ги вклучува и линиите „100“ и „200“

За Меѓународниот саем на книгата, ЈСП Скопје од четврток ги вклучува и линиите „100“ и „200“

Скопје, 16 април 2024   Почитувани, ЈСП Скопје и годинава ќе овозможи п...

Редовно сообраќаат автобусите на ЈСП „Скопје“, вработените денеска ќе ја добијат јануарската плата

Редовно сообраќаат автобусите на ЈСП „Скопје“, вработените денеска ќе ја добијат јануарската плата

Скопје, 16 февруари 2024 (МИА) - Автобусите на Јавното сообраќајно прет...

Соопштение од ЈСП „Скопје“ за инцидентот во автобусот со број 7

Соопштение од ЈСП „Скопје“ за инцидентот во автобусот со број 7

12 февруари 2024  Почитувани,

ЈСП Скопје потсетува за продолжување на билетите за бесплатен превоз за 2024

ЈСП Скопје потсетува за продолжување на билетите за бесплатен превоз за 2024

Скопје, 28 декември 2023 (МИА) - Јавното сообраќајно преторијатие ЈСП-Скопје ги  потсетува возр...

Јавниот превоз во Скопје денеска и утре со изменет режим

Јавниот превоз во Скопје денеска и утре со изменет режим

Скопје, 29 ноември 2023 (МИА) -  Поради одржување на Министерскиот совет на ОБСЕ, јавниот прево...

За Задушница дополнителен број автобуси на линиите 59, 59А и 59Б

За Задушница дополнителен број автобуси на линиите 59, 59А и 59Б

Скопје, 3 ноември 2023 (МИА) - ЈСП „Скопје“ во пресрет на верскиот праз...

ЈСП Скопје : Раководството работи професионално и ја запре лошата пракса на партиски вработувања

ЈСП Скопје : Раководството работи професионално и ја запре лошата пракса на партиски вработувања

Скопје, 1 ноември 2023  Jавното сообраќајно претпријатие Скопје расчистува со партискит...

Петревски: Советниците на ВМРО-ДПМНЕ две години  ги блокираат одлуките за набавка на нови автобуси и плати во ЈСП

Петревски: Советниците на ВМРО-ДПМНЕ две години ги блокираат одлуките за набавка на нови автобуси и плати во ЈСП

Скопје, 30 октомври 2023 (МИА) - Веќе втора година по ред советниците на Град Скопје од редовите на...

Скопјанка нападната во автобус

Скопјанка нападната во автобус

Скопје, 21 октомври 2023 (МИА) - Скопјанката М.П. (47) вчера околу 16 ч...

Јавниот превоз во Скопје во понеделник ќе сообраќа по неделен возен ред

Јавниот превоз во Скопје во понеделник ќе сообраќа по неделен возен ред

Скопје, 20 октомври 2023 (МИА) - Поради државниот празник 23 Октомври - Ден на македонската револуци...

ЈСП Скопје: Нови 35 возачи, непречено функционира јавниот превоз

ЈСП Скопје: Нови 35 возачи, непречено функционира јавниот превоз

Скопје, 16 октомври 2023 (МИА) - Од денеска 35 нови возачи започнуваат со работа во ЈСП Скопје, со ш...

Бесплатен јавен превоз за сите граѓани за време на Бела ноќ 2023

Бесплатен јавен превоз за сите граѓани за време на Бела ноќ 2023

Скопје, 29 септември 2023 (МИА) - И оваа година е обезбеден бесплатен ј...

Image

Остани поврзан