• недела, 19 мај 2024
ДИК: До 11 часот излезноста 12,78 отсто или 229.473 гласачи

ДИК: До 11 часот излезноста 12,78 отсто или 229.473 гласачи

Скопје, 24 април 2024 (МИА) - До 11 часот излезноста на првиот кру...

Одлуки од 11. владина седница

Одлуки од 11. владина седница

Скопје, 19 март 2024 Владата на Република Северна Македонија донесе одлука со којашто се нам...

ЦУК: Изминатото деноноќие изгаснати 11 пожари на отворено

ЦУК: Изминатото деноноќие изгаснати 11 пожари на отворено

Скопје, 28 февруари 2024 (МИА) - Изминатото деноноќие изгаснати се 11 пожари на отворено во државава...

Над 3000 учесници на спортската манифестација „Прв до врв“

Над 3000 учесници на спортската манифестација „Прв до врв“

Скопје, 21 мај 2023 (МИА) -  Со над 3000 учесници, професионални спортисти, рекреативци, планин...

Image

Остани поврзан