• вторник, 18 јуни 2024
Македонски борачи на силен меѓународен турнир во Бугарија

Македонски борачи на силен меѓународен турнир во Бугарија

  Софија, 22 април 2024 (МИА) – Македонски борачи ќе настапат на традиционалниот меѓуна...

Исполнето шаховско лето за јуниорите на ШК Алкалоид

Исполнето шаховско лето за јуниорите на ШК Алкалоид

Скопје, 23 август 2023 (МИА) - По настапите на државните првенства во јуни, а во пресрет на Европско...

Македонските кошаркарски јуниори ќе играат за пласман од 13 до 16 место на ЕП

Македонските кошаркарски јуниори ќе играат за пласман од 13 до 16 место на ЕП

Матосињос, 29 јули 2023 (МИА) – Македонската машка јуниорска кошаркарска репрезентација ќе се бори з...

Македонските кошаркари поразени од Велика Британија на Европското јуниорско првенство

Македонските кошаркари поразени од Велика Британија на Европското јуниорско првенство

Измир, 1 август 2022 (МИА) - Македонската машка јуниорска кошаркарска репрезентација го претрпе и трети...

Кошаркарската федерација го објави поширокиот список на јуниори за претстојното ЕП

Кошаркарската федерација го објави поширокиот список на јуниори за претстојното ЕП

Скопје, 20 мај 2022 (МИА) - Кошаркарската федерација го објави поширокиот список на јуниори за претстој...

Два сребрени медала за македонските каратисти на ЕП во Белград

Два сребрени медала за македонските каратисти на ЕП во Белград

Белград, 31 октомври 2021 (МИА) – Македонската репрезентација во традиционално карате на вториот ден од...

Скопје домаќин на Балканска лига за млади пингпонгари

Скопје домаќин на Балканска лига за млади пингпонгари

Скопје, 6 февруари 2020 (МИА) - Во СЦ „Борис Трајковски“ во Скопје претстојниот викенд ќе се одржи втор...

Image

Остани поврзан