• вторник, 23 јули 2024
Полицискиот хеликоптер фрли над 39 тони вода врз пожарот на планината Серта

Полицискиот хеликоптер фрли над 39 тони вода врз пожарот на планината Серта

Скопје, 19 јули 2024 (МИА) - Полициски воздухоплов од типот Бел-412 од Одделот за воздухопловни един...

Полициските хеликоптери исфрлија над 120 тони вода врз пожари

Полициските хеликоптери исфрлија над 120 тони вода врз пожари

Скопје, 18 јули 2024 (МИА) - Два полициски хеликоптера Mi-171 и Бел-412 од Одделот за воздухопловни...

Полициски хеликоптер исфрли над 45 тони вода врз пожарот на планината Огражден

Полициски хеликоптер исфрли над 45 тони вода врз пожарот на планината Огражден

Скопје, 12 јули 2024 (МИА) - Полициски хеликоптер денеска учествуваше во гаснењето на пожарот на пла...

Почна гаснењето на големиот пожар на планината Огражден, во близина на границата со Бугарија

Почна гаснењето на големиот пожар на планината Огражден, во близина на границата со Бугарија

Струмица, 12 јули 2024 (МИА) - Утрово почна гаснењето на планинскиот по...

ЦУК: Армискиот хеликоптер почна со гасење на пожарот на планината Серта,  на локацијата се вклучени повеќе луѓе

ЦУК: Армискиот хеликоптер почна со гасење на пожарот на планината Серта, на локацијата се вклучени повеќе луѓе

Неготино, 12 јули 2024 (МИА) - Армискиот хеликоптер започнува со дејство врз пожарот на планината Се...

Продолжува гаснењето на големиот пожар кај армискиот полигон „Пепелиште“, нема опасност за населби и инфраструктура

Продолжува гаснењето на големиот пожар кај армискиот полигон „Пепелиште“, нема опасност за населби и инфраструктура

Неготино, 11 јули 2024 (МИА) - Генерално, нема опасност за населби и инфраструктура од големиот пожа...

Хеликоптер на МВР фрли над 20 тони вода врз пожарот кај струшкото село Делогожди

Хеликоптер на МВР фрли над 20 тони вода врз пожарот кај струшкото село Делогожди

Скопје, 9 јули 2024 (МИА) - Хеликоптер Бел-412 од Одделот за  воздухопловни единици на МВР дене...

Поројни дождови и поплави во Баварија, жителите евакуирани со хеликоптер

Поројни дождови и поплави во Баварија, жителите евакуирани со хеликоптер

Минхен, 1 јуни 2024 (МИА) – Поројните дождови зафатија големи делови од јужна Германија, предизвикув...

Турски министер за транспорт: Хеликоптерот со кој се превезувал Раиси немал или не вклучил систем за сигнализација

Турски министер за транспорт: Хеликоптерот со кој се превезувал Раиси немал или не вклучил систем за сигнализација

Анкара, 20 јуни 2024 (МИА) - Хеликоптерот, во кој патуваа претседателот на Иран, Ебрахим Раиси, и ми...

Началникот на Генералштабот на Иран нареди истрага за падот на претседателскиот хеликоптер

Началникот на Генералштабот на Иран нареди истрага за падот на претседателскиот хеликоптер

Техеран, 20 мај 2024 (МИА) - Началникот на Генералштабот на армијата на Иран, Мохамад Багери нареди...

Временските услови ја отежнуваат потрагата по хеликоптерот на Раиси

Временските услови ја отежнуваат потрагата по хеликоптерот на Раиси

Техеран, 19 мај 2024 (МИА) – Потрагата по паднатиот хеликоптер со кој се патуваше иранскиот претседа...

Идентификувана точната локација на падот на хеликоптерот Раиси 

Идентификувана точната локација на падот на хеликоптерот Раиси 

Техеран, 19 мај 2024 (МИА) - Командантот на Корпусот на Исламската револуционерна гарда (ИРГЦ) во Ис...

Двајца патници од урнатиот хеликоптер контактирале со спасувачките екипи

Двајца патници од урнатиот хеликоптер контактирале со спасувачките екипи

Техеран, 19 мај 2024 (МИА) – Иранскиот заменик-претседател за извршни работи Мохсен Мансури изјави д...

Се зголемува бројот на земји кои му нудат помош на Иран во потрагата по хеликоптерот на Раиси

Се зголемува бројот на земји кои му нудат помош на Иран во потрагата по хеликоптерот на Раиси

Ријад, 19 мај 2024 (МИА) – Саудиска Арабија изрази подготвеност да обезбеди каква било помош за Иран...

ЕК го активира „Коперник“, а Русија понуди помош за Иран

ЕК го активира „Коперник“, а Русија понуди помош за Иран

Брисел, 19 мај 2024 (МИА) – Европската комисија ја активираше услугата за сателитско мапирање за да...

Image

Остани поврзан