• четврток, 30 мај 2024
Анчелоти не кажува дали Реал е фаворит во финалето од ЛШ

Анчелоти не кажува дали Реал е фаворит во финалето од ЛШ

Мадрид, 27 мај 2024 (МИА) - Тренерот на Реал Мадрид, Карло Анчелоти не сакаше да каже дали неговиот...

Чави: ПСЖ сѐ уште е фаворит

Чави: ПСЖ сѐ уште е фаворит

Париз, 11 април 2024 (МИА) - Тренерот на Барселона, Чави повторно му ја препушти фаворитската улога...

Баскет Кам благ фаворит за трофејот, останатите полуфиналисти најавуваат голема борба на завршницата во кошаркарскиот куп

Баскет Кам благ фаворит за трофејот, останатите полуфиналисти најавуваат голема борба на завршницата во кошаркарскиот куп

Скопје, 29 февруари 2024 (МИА) – Учесниците на завршниот турнир во женскиот кошаркарски Куп на Макед...

Клоп не го смета Ливерпул за фаворит за финалето на Лига купот против Челзи

Клоп не го смета Ливерпул за фаворит за финалето на Лига купот против Челзи

Ливерпул, 22 февруари 2024 (МИА) - Тренерот на Ливерпул, Јирген Клоп, по победата над Лутон (4:1) во...

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ е фаворит на следните парламентарни избори

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ е фаворит на следните парламентарни избори

Скопје, 20 февруари 2024 (МИА) - Бројките на мерењата на јавното мислење, т.е. анкети јасно покажува...

Фон дер Лајен е фаворит за втор мандат на чело на Европската комисија

Фон дер Лајен е фаворит за втор мандат на чело на Европската комисија

16 јануари 2024 Политико Урсула фон дер Лајен во моментов е фаворит...

Англија прв фаворит за титулата на ЕУРО2024 според букмејкерите

Англија прв фаворит за титулата на ЕУРО2024 според букмејкерите

Лондон, 19 октомври 2023 (МИА) – Убедливиот настап и триумфот над Италија од 3-1 во квалификациите ј...

Саутгејт: Англија ќе биде еден од фаворитите на ЕП 2024

Саутгејт: Англија ќе биде еден од фаворитите на ЕП 2024

Лондон, 18 октомври 2023 (МИА) - Селекторот на англиската фудбалска репрезентација Герет Саутгејт, п...

Шпанците денеска гласаат на предвремени парламентарни избори што може екстремната десница да ја вратат на власт

Шпанците денеска гласаат на предвремени парламентарни избори што може екстремната десница да ја вратат на власт

Мадрид, 23 јули 2023 (МИА) - Шпанците денеска гласаат на предвремени парламентарни избори, на кои од...

Бразил главен фаворит на СП 2022 според Ен-би-си, Аргентина е втора

Бразил главен фаворит на СП 2022 според Ен-би-си, Аргентина е втора

Њујорк, 20 ноември 2022 (МИА) - Бразил води на ранг-листата фаворити за освојување на Светското првенст...

Медведев го смета Надал за фаворит на Австралија опен

Медведев го смета Надал за фаворит на Австралија опен

Мелбурн, 18 јануари 2022 (МИА) - Рускиот тенисер Данил Медведев го прогласи Шпанец...

Еклстоун: Хамилтон во најдобра форма, има подобар тим и посигурен болид од конкурентите

Еклстоун: Хамилтон во најдобра форма, има подобар тим и посигурен болид од конкурентите

Лондон, 12 мај 2021 (МИА) - Поранешниот директор на Формула 1, Берни Еклстоун, го гледа возачот на Мерц...

Циципас: Не се сметам за фаворит во Мајами и покрај многуте откажувања

Циципас: Не се сметам за фаворит во Мајами и покрај многуте откажувања

Мајами, 24 март 2021 (МИА) - Петтиот рекет на светот, Стефанос Циципас, ги искажа своите очекувања за М...

Пиоли: Како може да не се смета Јувентус за фаворит по девет последователни трофеи

Пиоли: Како може да не се смета Јувентус за фаворит по девет последователни трофеи

Милано, 7 декември 2020 (МИА) – Тренерот на Милан, Стефано Пиоли е изненаден од некои прогнози дека Јув...

Германката Хелга Шмид фаворит за генерален секретар на ОБСЕ

Германката Хелга Шмид фаворит за генерален секретар на ОБСЕ

Берлин, 2 декември 2020 (МИА) -

Image

Остани поврзан