• сабота, 15 јуни 2024
Арсовска: Нема да поминат заканите за тужба, да се одговори кога е осигуран објектот на Универзална сала (ДПЛ)

Арсовска: Нема да поминат заканите за тужба, да се одговори кога е осигуран објектот на Универзална сала (ДПЛ)

Скопје, 17 април 2024 (МИА) - Градоначалничката на Град Скопје Данела Арсовска денеска на прес-конфе...

Арсовска: Нема да поминат заканите за тужба, да се одговори кога е осигуран објектот на Универзална сала

Арсовска: Нема да поминат заканите за тужба, да се одговори кога е осигуран објектот на Универзална сала

Скопје, 17 април 2024 (МИА) - Градоначалничката на Град Скопје Данела Арсовска денеска на прес-конфе...

Костадиновска Стојчевска ги отфрли обвинувањата од градоначалничката Арсовска и најави тужба

Костадиновска Стојчевска ги отфрли обвинувањата од градоначалничката Арсовска и најави тужба

Скопје, 17 април 2024 (МИА) - Министерката за култура Бисера Костадиновска-Стојчевска ги отфрли вчер...

Арсоски: Не изгоре Универзалната сала туку материјал кој требало да биде изваден

Арсоски: Не изгоре Универзалната сала туку материјал кој требало да биде изваден

Скопје, 12 април 2024 (МИА) - Во Универзалната сала изгоре елементот кој што требаше да биде дислоци...

Костадиновска-Стојчевска: По завршување на истрагата, продолжува реконструкцијата на Универзална сала

Костадиновска-Стојчевска: По завршување на истрагата, продолжува реконструкцијата на Универзална сала

Скопје, 11 април 2024 (МИА) - Министерката за култура Бисера Костадиновска-Стојчевска, по пожарот шт...

Опожарена Универзалната сала, нема повредени, материјалната штета допрва ќе се утврдува

Опожарена Универзалната сала, нема повредени, материјалната штета допрва ќе се утврдува

Скопје, 10 април 2024 (МИА) - До темел изгоре Универзалната сала во Ско...

Томески: Дополнително ќе се утврдуваат причините за пожарот во Универзалната сала

Томески: Дополнително ќе се утврдуваат причините за пожарот во Универзалната сала

Скопје, 9 април 2024 (МИА) - Командирот на скопската Бригада за противпожарна заштита Звонко Томески...

Костадиновска Стојчевска: Нема повредени во пожарот во Универзалната сала, има материјална штета

Костадиновска Стојчевска: Нема повредени во пожарот во Универзалната сала, има материјална штета

Скопје, 9 април 2024 (МИА) – Министерката за култура Бисера Костадиновс...

Герасимовски: Екипите го локализираа пожарот на Универзална, апелирам да не се шират шпекулации за причините

Герасимовски: Екипите го локализираа пожарот на Универзална, апелирам да не се шират шпекулации за причините

Скопје, 9 април 2024 (МИА) - По информациите за избувнувањето на пожарот во Универзална Сала градона...

Поповски: Видно ме вознемири веста за Универзалната сала, за среќа нема човечки жртви

Поповски: Видно ме вознемири веста за Универзалната сала, за среќа нема човечки жртви

Скопје, 9 април 2024 (МИА) - Видно ме вознемири веста дека гори Универз...

Локализиран пожарот во Универзална сала и нема опасност од негово ширење

Локализиран пожарот во Универзална сала и нема опасност од негово ширење

Скопје, 9 април 2024 (МИА) - Пожарот во Универзална сала е локализиран и нема опасност од негово шир...

Одложена посетата на Костадиновска - Стојчевска на Турскиот театар поради пожарот во Универзална сала

Одложена посетата на Костадиновска - Стојчевска на Турскиот театар поради пожарот во Универзална сала

Скопје, 9 април 2024 (МИА) - Министерството за култура соопшти дека се одложува настанот на ресорнат...

Реконструкцијата на Универзалната сала е во две фази, се очекува да биде завршена во 2026 година

Реконструкцијата на Универзалната сала е во две фази, се очекува да биде завршена во 2026 година

Скопје, 21 февруари 2024 (МИА) - Почнаа градежните работи на објектот Универзална сала во Скопје. Ре...

Ковачевски уште еднаш им се извини на медиумите за кажаното на 19 февруари

Ковачевски уште еднаш им се извини на медиумите за кажаното на 19 февруари

Скопје, 21 февруари 2024 (МИА) - Претседателот на СДСМ и поранешен премиер Димитар Ковачевски денеск...

Костадиновска Стојчевска: Почна реконструкцијата на Универзалната сала, за оваа година обезбедени 120 милиони денари

Костадиновска Стојчевска: Почна реконструкцијата на Универзалната сала, за оваа година обезбедени 120 милиони денари

Скопје, 15 февруари 2024 (МИА) - Министерката за култура Бисера Костадиновска Стојчевска информираше...

Image

Остани поврзан