• среда, 17 јули 2024
Полагање на вториот екстерен испит од државната матура

Полагање на вториот екстерен испит од државната матура

Скопје, 8 јуни 2024 (МИА) – Матурантите денеска ќе го полагаат вториот,...

Во Албанија почна полагањето матура, пробиен тестот по англиски јазик

Во Албанија почна полагањето матура, пробиен тестот по англиски јазик

Тирана, 3 јуни 2024 (МИА) - Во Албанија денеска 18 илјади завршени средношколци го полагаа првиот ек...

В сабота почнува полагањето на државната матура со тестот од првиот екстерен испит

В сабота почнува полагањето на државната матура со тестот од првиот екстерен испит

Скопје, 30 мај 2024 (МИА) –  Речиси 15 илјади ученици што завршуваат средно образование, оваа с...

Северна Кореја тестираше тактички балистички ракети со нов систем за наведување

Северна Кореја тестираше тактички балистички ракети со нов систем за наведување

Пјонгјанг, 18 мај 2024 (МИА) – Северна Кореја денеска потврди дека вчера тестирала балистичка ракета...

Се тестира квалитетот на водата од новата филтер станица во делчевското село Тработивиште

Се тестира квалитетот на водата од новата филтер станица во делчевското село Тработивиште

Делчево, 2 мај 2024 (МИА) – Во Делчево се тестира квалитетот на водата од новата филтер станица. Пор...

Русија успешно тестираше интерконтинентална балистичка ракета

Русија успешно тестираше интерконтинентална балистичка ракета

Москва, 13 април 2024 (МИА) – Руското Министерство за одбрана синоќа соопшти дека успешно тестирало...

Северна Кореја тестираше хиперсонична ракета со цврсто гориво

Северна Кореја тестираше хиперсонична ракета со цврсто гориво

Пјонгјанг, 3 април 2024 (МИА) - Северна Кореја денеска успешно тестираше нова хиперсонична ракета со...

Артета по ремито со Сити: Арсенал помина тежок тест

Артета по ремито со Сити: Арсенал помина тежок тест

Манчестер, 31 март 2024 (МИА) - Тренерот на Арсенал, Микел Артета се осврна на денешното реми со Ман...

Таткото на исчезнатото девојче од околината на Бор го помина полиграфскиот тест

Таткото на исчезнатото девојче од околината на Бор го помина полиграфскиот тест

Белград, 29 март 2024 (МИА) - Таткото на исчезнатото девојче Данка Илиќ, Милош Илиќ, положил полигра...

Правилото за офсајд може да се смени во 2025 година

Правилото за офсајд може да се смени во 2025 година

Цирих, 20 март 2024 (МИА) - Меѓународниот одбор на фудбалска асоцијација (IFAB) може да ги промени п...

Северна Кореја продолжи со ракетни тестови, остри осуди од Јапонија и САД

Северна Кореја продолжи со ракетни тестови, остри осуди од Јапонија и САД

Сеул, 18 март 2024 (МИА) - Северна Кореја утринава истрела неколку балистички ракети со краток достр...

Сеул: Пјонгјанг лансираше повеќе крстосувачки ракети од својот источен брег

Сеул: Пјонгјанг лансираше повеќе крстосувачки ракети од својот источен брег

Сеул, 28 јануари 2024 (МИА) - Северна Кореја лансираше повеќе крстосувачки ракети од локација на неј...

Ердоган: Западните земји паднаа на тестот во Газа

Ердоган: Западните земји паднаа на тестот во Газа

Анкара, 19 јануари 2024 (МИА) - Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган денеска ја обвини меѓународн...

САД го одобрија првиот тест за проценка на ризикот од зависност од опиоиди

САД го одобрија првиот тест за проценка на ризикот од зависност од опиоиди

Вашингтон, 20 декември 2023 (МИА) - Американската агенција за храна и лекови (ФДА) соопшти дека го о...

Американската војска тестира кучиња роботи што можат да стрелаат ракети и носат опрема 

Американската војска тестира кучиња роботи што можат да стрелаат ракети и носат опрема 

Вашингтон, 26 октомври 2023 (МИА) - Американските маринци тестира кучиња-роботи кои...

Image

Остани поврзан