• среда, 22 мај 2024
Стејт департмент: Вашингтон го поддржува суверенитетот на Молдавија

Стејт департмент: Вашингтон го поддржува суверенитетот на Молдавија

Вашингтон, 28 февруари 2024 (МИА) - Вашингтон го поддржува суверенитетот на Молдавија, изјави портпа...

Зеленски: Украина повеќе нема со својот суверенитет да плаќа за илузорните ветувања за мир

Зеленски: Украина повеќе нема со својот суверенитет да плаќа за илузорните ветувања за мир

Киев, 2 октомври 2023 (МИА) - Украинскиот претседателот, Володимир Зеленски, на прославата на Денот...

Мицкоски: Суверенитетот потекнува од граѓаните, власта треба да покаже демократски капацитет и да прифати референдумско изјаснување за на преговарачката рамка

Мицкоски: Суверенитетот потекнува од граѓаните, власта треба да покаже демократски капацитет и да прифати референдумско изјаснување за на преговарачка...

Скопје, 22 јули 2022 Во текот на вчерашниот ден имавме долга и неколку часовна средба на Извршниот ком...

Јанша во посета на Украина за поддршка на суверенитетот на земјата во меѓународно признатите граници

Јанша во посета на Украина за поддршка на суверенитетот на земјата во меѓународно признатите граници

Љубљана, 23 февруари 2022 (МИА) - Словенечкиот премиер Јанез Јанша ќе ја посети...

Петровска: Северна Македонија во целост го поддржува суверенитетот и територијалниот интегритет на Украина

Петровска: Северна Македонија во целост го поддржува суверенитетот и територијалниот интегритет на Украина

Скопје, 23 јануари 2022 (МИА) - Република Северна Македонија во целост го поддржува суверенитетот и тер...

Image

Остани поврзан