• четврток, 20 јуни 2024
Бела куќа: Не ја откажавме средбата со израелските претставници по изјавата на Нетанјаху

Бела куќа: Не ја откажавме средбата со израелските претставници по изјавата на Нетанјаху

Вашингтон, 19 јуни 2024 (МИА) - Белата куќа го демантира извештајот дека го откажала состанокот на в...

Книжевна средба со Матијас Енар, лауреат на Гонкуровата награда

Книжевна средба со Матијас Енар, лауреат на Гонкуровата награда

Скопје, 19 јуни 2024 (МИА) - Интерактивна книжевна средба со еден од најзначајните француски писател...

Мицкоски - Григоријан: Констатирана континуираната поддршка и можност за уште повеќе заеднички проекти со владата на ВМРО-ДПМНЕ

Мицкоски - Григоријан: Констатирана континуираната поддршка и можност за уште повеќе заеднички проекти со владата на ВМРО-ДПМНЕ

Скопје, 18 јуни 2024  Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски заедно со предлог...

Средба на претседателката Сиљановска Давкова со полскиот амбасадор Кшиштоф Гжелчик

Средба на претседателката Сиљановска Давкова со полскиот амбасадор Кшиштоф Гжелчик

Скопје, 18 јуни 2024 (МИА) - Претседателката на државата Гордана Сиљановска Давкова денеска го прими...

Средба на претседателката Сиљановска Давкова со унгарскиот амбасадор Клајн

Средба на претседателката Сиљановска Давкова со унгарскиот амбасадор Клајн

Скопје, 18 јуни 2024 (МИА) - Претседателката Гордана Сиљановска Давкова денеска остварила средба со...

Орбан разговараше со Мелони и Моравјецки во пресрет на состанокот на лидерите на ЕУ

Орбан разговараше со Мелони и Моравјецки во пресрет на состанокот на лидерите на ЕУ

Брисел, 17 јуни 2024 (МИА) - Унгарскиот премиер Виктор Орбан денеска се сретна со италијанската прем...

Сиљановска Давкова се сретна со Мицотакис и Главчев

Сиљановска Давкова се сретна со Мицотакис и Главчев

Скопје, 16 јуни 2024 (МИА) - Претседатеката Гордана Сиљановска Давкова објави дека на маргините на С...

Зеленски му се заблагодари на Моди што ќе испрати висока делегација на мировниот самит во Швајцарија

Зеленски му се заблагодари на Моди што ќе испрати висока делегација на мировниот самит во Швајцарија

Бари, 14 јуни 2024 (МИА) - Украинскиот претседател Володимир Зеленски по денешната средба во Италија...

Зеленски разговараше со папата за последиците од војната во Украина

Зеленски разговараше со папата за последиците од војната во Украина

Бари, 14 јуни 2024 (МИА) - Украинскиот претседател Володимир Зеленски денеска разговараше со папата...

Таравари: Северна Македонија нема друга алтернатива освен влез во Европската Унија

Таравари: Северна Македонија нема друга алтернатива освен влез во Европската Унија

Скопје, 14 јуни 2024 (МИА) - Претседателот на Алијанса за Албанците (АА), Арбен Таравари, заедно со...

Пападопулу на средба со Гаши: Северна Македонија има искрен пријател во Грција

Пападопулу на средба со Гаши: Северна Македонија има искрен пријател во Грција

Скопје, 14 јуни 2024 (МИА) - Претседателот на Собранието на Република Северна Македонија Африм Гаши...

Министерот Буши се сретна со делегација на МВР на Косово

Министерот Буши се сретна со делегација на МВР на Косово

Скопје, 14 јуни 2024 (МИА) - Министерот за внатрешни работи Назим Буши...

Фон дер Лајен на 17 јуни ќе учествува на работната средба на европските лидери

Фон дер Лајен на 17 јуни ќе учествува на работната средба на европските лидери

Брисел, 14 јуни 2024 (МИА) - Претседателката на Европската комисија, Урсула фон дер Лајен, ќе учеств...

Градоначалникот Стојкоски се сретна со претставници на Македонскиот олимписки комитет

Градоначалникот Стојкоски се сретна со претставници на Македонскиот олимписки комитет

Скопје, 14 јуни 2024 МАКЕДОНСКИОТ ОЛИМПИСКИ КОМИТЕТ ВО СОРАБОТКА СО ОПШТИНА ЃОРЧЕ ПЕТРОВ ЌЕ...

Средба на претседателката Сиљановска Давкова со шефот на српската дипломатијата Ѓуриќ

Средба на претседателката Сиљановска Давкова со шефот на српската дипломатијата Ѓуриќ

Скопје, 13 јуни 2024 (МИА) - Одличните билатерални односи меѓу двете земји, што се карактеризираат с...

Image

Остани поврзан