• недела, 19 мај 2024
Ковачевски: Одредени кадровски решенија и однесувањето на дел од коалиционите партнери во Владата влијаеја да имаме таков изборен резултат

Ковачевски: Одредени кадровски решенија и однесувањето на дел од коалиционите партнери во Владата влијаеја да имаме таков изборен резултат

Скопје, 3 мај 2024 (МИА) - Лидерот на СДСМ Димитар Ковачевски вечерва изјави дека прелиминарната ана...

Мицкоски: Ахмети и неговите советници одамна го имаат поминато рубиконот, прават голема грешка

Мицкоски: Ахмети и неговите советници одамна го имаат поминато рубиконот, прават голема грешка

Скопје, 22 април 2024 (МИА) - Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски очекува убедлива победа...

Мисајловски: Собранието да има 90 пратеници и да се укине балансерот при вработувањето

Мисајловски: Собранието да има 90 пратеници и да се укине балансерот при вработувањето

Скопје, 19 април 2024 (МИА) - Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и носител во Втората изборна единица Вл...

Спасовски: Просечна плата од 1.100 евра и 600 евра минимална плата е реално ветување на СДСМ

Спасовски: Просечна плата од 1.100 евра и 600 евра минимална плата е реално ветување на СДСМ

Скопје, 1 април 2024  Изборите секогаш треба да се сериозни и со сериозен пристап, а он...

Пендаровски: Во вториот круг јас сигурно сум победник

Пендаровски: Во вториот круг јас сигурно сум победник

Скопје, 4 март 2024 (МИА) - Актуелниот претседател и кандидат за нов мандат Стево Пендаровски говоре...

Ковачевски: Прогнозите на ВМРО-ДПМНЕ се секогаш погрешни, очекуваме повеќе пратенички мандати од опозицијата

Ковачевски: Прогнозите на ВМРО-ДПМНЕ се секогаш погрешни, очекуваме повеќе пратенички мандати од опозицијата

Скопје, 28 февруари 2024 (МИА) - Актуелниот претседател Стево Пендаровски се очекува да биде промови...

Таравари: Изборот за претседател на државата во Собрание не е услов за формирање идна владина коалиција

Таравари: Изборот за претседател на државата во Собрание не е услов за формирање идна владина коалиција

Скопје, 25 февруари 2024 (МИА) - Изборот за претседател на државата во Собрание не е услов за формир...

Димитриевски: ЗНАМ нема да поддржи избор на претседател во Собранието

Димитриевски: ЗНАМ нема да поддржи избор на претседател во Собранието

Скопје, 24 февруари 2024 (МИА) - Претседателот на ЗНАМ-За наша Македонија и градоначалник на Куманов...

Грковска: Демократска зрелост во изборниот период, со разлика помеѓу партиски и државни активности

Грковска: Демократска зрелост во изборниот период, со разлика помеѓу партиски и државни активности

Скопје, 22 февруари 2024 (МИА) - Примената на кодексот и позитивниот притисок од јавноста и медиумит...

Тошковски:  ЕУ нема да прави проблем за патување со пасоши со старото уставно име

Тошковски: ЕУ нема да прави проблем за патување со пасоши со старото уставно име

Скопје, 21 февруари 2024 (МИА) - Техничкиот министер за внатрешни работи, Панче Тошковски изјави дек...

Меџити: Автономна беше одлуката на Таравари да ја поддржи албанската опозиција

Меџити: Автономна беше одлуката на Таравари да ја поддржи албанската опозиција

Скопје, 9 февруари 2024 (МИА) - Претседателот на Демократското движење Изет Меџити вечерва изјави де...

Тошковски: Проблемот со патните исправи може само да се ублажи со добра организација и прераспределување на човечките ресурси

Тошковски: Проблемот со патните исправи може само да се ублажи со добра организација и прераспределување на човечките ресурси

Скопје, 30 јануари 2024 (МИА) - Министерот за внатрешни работи во техничката Влада Панче Тошковски с...

Трајанов: Парламентарното мнозинство треба да обезбеди 61 пратеник и да ја изгласа техничката влада, ДС нема да гласа

Трајанов: Парламентарното мнозинство треба да обезбеди 61 пратеник и да ја изгласа техничката влада, ДС нема да гласа

Скопје, 20 јануари 2024 (МИА) - Демократскиот сојуз нема да гласа за техничката влада, а смета дека...

Мицкоски: Бугарија мора да покаже добра волја, а меѓународната заедница дека вистински сака да не види како дел од себе

Мицкоски: Бугарија мора да покаже добра волја, а меѓународната заедница дека вистински сака да не види како дел од себе

Скопје, 4 октомври 2023 (МИА) - Темата за уставните измени е затворена. Не постои аргумент што сум г...

Ковачевски: Вратите за членство во ЕУ ни се отворени, сега е моментот за обединување во еден европски фронт и носење на храбри одлуки

Ковачевски: Вратите за членство во ЕУ ни се отворени, сега е моментот за обединување во еден европски фронт и носење на храбри одлуки

Скопје, 3 октомври 2023 (МИА) -  Доаѓаат јасни сигнали за отворена врата за членство на Северна...

Image

Остани поврзан