• среда, 22 мај 2024
Британските лабуристи имаат 30 отсто поголема подршка од конзервативците

Британските лабуристи имаат 30 отсто поголема подршка од конзервативците

Лондон, 9 мај 2024 (МИА) - Британската опозициска Лабуристичка партија за 30 процентни поени ја згол...

Анкети: Пад на рејтингот на Макрон и на Атал

Анкети: Пад на рејтингот на Макрон и на Атал

Париз, 18 март 2024 (МИА) – Резултатите од две анкети покажуваат пад на рејтингот на францускиот пре...

Спортико: Џордан е најплатениот спортист во историјата

Спортико: Џордан е најплатениот спортист во историјата

Лос Анџелес, 9 март 2024 (МИА) – Америкаснкиот портал за спорт и бизнис „Sportico“ објави ажурирана...

Рејтингот на Лула во Бразил опадна поради неговите коментари за конфликтот во Газа

Рејтингот на Лула во Бразил опадна поради неговите коментари за конфликтот во Газа

Бразилија, 7 март 2024 (МИА) - Рејтингот на бразилскиот претседател Луис Инасио Лула да Силва опадна...

Ред Бул прв фаворит за трофејот пред стартот на новата Ф1 сезона според „The Race“

Ред Бул прв фаворит за трофејот пред стартот на новата Ф1 сезона според „The Race“

Лондон, 26 февруари 2024 (МИА) – Новинарите на „The Race“ го именуваа тимот на Ред Бул за главен фав...

Ангеловска-Бежоска: Според анкетата на Светската банка, Народната банка е домашна институција со најголема доверба

Ангеловска-Бежоска: Според анкетата на Светската банка, Народната банка е домашна институција со најголема доверба

Скопје, 16 февруари 2024 (МИА) - Според анкетата на Светската банка, Народната банка е домашна инсти...

МФ: Конзистентноста во политиките, напорите за фискална консолидација и економски раст потврдени од „Стандард и Пурс“, задржан кредитниот рејтинг

МФ: Конзистентноста во политиките, напорите за фискална консолидација и економски раст потврдени од „Стандард и Пурс“, задржан кредитниот рејтинг

Скопје, 30 јануари 2024 (МИА) – Нова потврда за конзистентноста на политиките на Владата за фискална...

Ивановски без промена на најновата АТП ранг-листа

Ивановски без промена на најновата АТП ранг-листа

Лондон, 18 декември 2023 (МИА) - На денешната АТП листа најдобрите македонските тенисери немаат пром...

Ивановски бележи најдобар ранг на АТП листата

Ивановски бележи најдобар ранг на АТП листата

Лондон, 7 август 2023 (МИА) - Најдобриот македонски тенисер Калин Ивановски забележа скок од 30 мест...

И натаму расте рејтингот на германската десничарка популистичка партија АфД

И натаму расте рејтингот на германската десничарка популистичка партија АфД

Берлин, 22 јули 2023 (МИА) – Продолжува да расте популарноста мна германската десничарската популист...

Ивановски со најдобар рејтинг на АТП-листата

Ивановски со најдобар рејтинг на АТП-листата

Скопје, 17 јули 2023 (МИА) – Најдобриот македонски тенисер Калин Ивановски направи скок од 39 позици...

Анкета: Рејтингот на Бајден и понатаму околу 40 проценти

Анкета: Рејтингот на Бајден и понатаму околу 40 проценти

Вашингтон, 12 јули 2023 (МИА) – Рејтингот на американскиот претседател Џо Бајден на почетокот од мес...

СДСМ: По сите релевантни анкети, рејтингот на ВМРО-ДПМНЕ се намалува

СДСМ: По сите релевантни анкети, рејтингот на ВМРО-ДПМНЕ се намалува

Скопје, 28 мај 2023  Лажни анкети по нарачка на ВМРО-ДПМНЕ не се ништо друго освен лажн...

Анкета на Ројтерс/Ипсос: Рејтингот на Бајден продолжува да опаѓа поради економските проблеми во САД

Анкета на Ројтерс/Ипсос: Рејтингот на Бајден продолжува да опаѓа поради економските проблеми во САД

Вашингтон, 19 април 2023 (МИА) – Американците во текот на април имале само 39 отсто доверба во работ...

Ердоган тврди дека води на предизборните анкети

Ердоган тврди дека води на предизборните анкети

Анкара, 6 април 2023 (МИА) – Претседателот на Турција, Реџеп Тајип Ердоган изјави дека во предизборн...

Image

Остани поврзан