• вторник, 18 јуни 2024
Синдикатот на полицијата поднесе пријава против поранешниот министер за внатрешни работи Спасовски

Синдикатот на полицијата поднесе пријава против поранешниот министер за внатрешни работи Спасовски

Скопје, 5 јуни 2024 (МИА) - Синдикатот на полиција во Македонија до Основното јавно обвинителство Ск...

Кривична пријава против двe лица кои со измама изнудувале пари од охриѓани

Кривична пријава против двe лица кои со измама изнудувале пари од охриѓани

Скопје, 30 мај 2024 (МИА) - СВР Охрид поднесе кривична пријава против Е.И.В.(58) од Бугарија и А.Т.(...

Кривична пријава за дебранец, следел сограѓанка и ѝ го одзел мобилниот телефон

Кривична пријава за дебранец, следел сограѓанка и ѝ го одзел мобилниот телефон

Дебар, 23 мај 2024 (МИА) – Дебарското одделение за внатрешни работи поднесе кривична пријава против...

Кривична пријава против тројца дилери на кокаин и марихуана

Кривична пријава против тројца дилери на кокаин и марихуана

Скопје, 17 мај 2024 (МИА) - Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал - Сектор за крим...

Кривична пријава за три лица, лажно нуделе градежен материјал во Охрид и Струга

Кривична пријава за три лица, лажно нуделе градежен материјал во Охрид и Струга

Струга, 16 мај 2024 (МИА) - Струшката полиција поднесе кривична пријава против три лица за повеќе кр...

Уставен суд: Надлежните да утврдат дали се работи за закана или случајност ножот на гаражното место на претседателката Кацарска

Уставен суд: Надлежните да утврдат дали се работи за закана или случајност ножот на гаражното место на претседателката Кацарска

Скопје, 15 мај 2024 (МИА) – Од Уставен суд потврдија дека во текот на вчерашниот ден, претседателкат...

ЦУК: На 112 изминатото деноноќие 1951 повик, меѓу кои и за спасување  жена падната покрај пат

ЦУК: На 112 изминатото деноноќие 1951 повик, меѓу кои и за спасување жена падната покрај пат

Скопје, 11 мај 2024 (МИА) -  На Единствениот повикувачки број за итни случаи 112 во Центарот за...

Граѓаните можат да пријавуваат повреда на избирачкото право на бесплатната телефонска линија 0800 54321

Граѓаните можат да пријавуваат повреда на избирачкото право на бесплатната телефонска линија 0800 54321

Скопје, 8 мај 2024 (МИА) - Во канцеларијата на Народниот правобранител,...

Бесплатна телефонска линија на Народниот правобранител за повреда на избирачко право

Бесплатна телефонска линија на Народниот правобранител за повреда на избирачко право

Скопје, 7 мај 2024 (МИА) - Во канцеларијата на Народниот правобранител, утре од 7 до 19 часот, на де...

Боки 13 ги отфрла наводите за пријавата за загрозување на сигурноста, демнење и лажно пријавување.

Боки 13 ги отфрла наводите за пријавата за загрозување на сигурноста, демнење и лажно пријавување.

Скопје, 7 мај 2024 (МИА) – Бојан Јовановски – Боки 13 ги отфрла наводите за пријавата за загрозување на сигурноста, д...

Кривична пријава за загрозување на сигурноста при вршење семејно насилство

Кривична пријава за загрозување на сигурноста при вршење семејно насилство

Скопје, 30 април 2024 (МИА) - Надворешната канцеларија...

СПМ поднесе кривична против поранешниот министер за внатрешни работи и други три лица за несовесно работење

СПМ поднесе кривична против поранешниот министер за внатрешни работи и други три лица за несовесно работење

Скопје, 20 април 2024 (МИА) - Синдикат на Полиција во Македонија (СПМ) поднесе кривична пријава до О...

Кавадарчанка пријавила во полиција, лице со кое била во љубовна врска извршило полови дејства врз нејзината ќерка

Кавадарчанка пријавила во полиција, лице со кое била во љубовна врска извршило полови дејства врз нејзината ќерка

Кавадарци, 10 април 2024 (МИА) - Кавадарчанка пријавила во полиција дека лице со кое била во љубовна...

МВР: Кривична пријава за скопјанец за „бесправна градба“

МВР: Кривична пријава за скопјанец за „бесправна градба“

Скопје, 5 април 2024 (МИА) - Единицата за економски и компјутерски криминал при СВР Скопје поднесе к...

Кривична пријава за спречување службено лице во вршење службени дејствија

Кривична пријава за спречување службено лице во вршење службени дејствија

Скопје, 1 април 2024 (МИА) - Полицијата од Демир Хисар поднесе кривична пријава против Е.Б., полицис...

Image

Остани поврзан