• недела, 14 јули 2024
Месец дена притвор за косовскиот Србин обвинет за воени злосторства кој беше уапсен пред два дена

Месец дена притвор за косовскиот Србин обвинет за воени злосторства кој беше уапсен пред два дена

Приштина, 29 јуни 2024 (МИА) – Основниот суд во Приштина му одреди денеска едномесечен притвор на ко...

Притвор за скопјанец кој одзеде златно ланче од 64-годишна жена

Притвор за скопјанец кој одзеде златно ланче од 64-годишна жена

Скопје, 26 јуни 2024 (МИА) - Притвор за 31-годишник од Скопје кој завчера од 64- годишна скопјанка о...

Притвор за велешанец, кој ѝ нанел телесни повреди на мајка си

Притвор за велешанец, кој ѝ нанел телесни повреди на мајка си

Скопје, 20 јуни 2024 (МИА) - Основниот суд во Велес му определил притвор на велешанецот, кој ја удри...

 Приведен разбојник во Скопје, одреден му е притвор 

 Приведен разбојник во Скопје, одреден му е притвор 

Скопје, 15 јуни 2024 (МИА) - Полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопј...

Косовското обвинителство бара притвор за уапсените за шпионажа

Косовското обвинителство бара притвор за уапсените за шпионажа

Приштина, 6 јуни 2024 (МИА) - Специјалното обвинителство на Косово побара од судијата на Специјалнот...

Судот во Москва го продолжи притворот на тројцата адвокати на Навални

Судот во Москва го продолжи притворот на тројцата адвокати на Навални

Москва, 28 мај 2024 (МИА) – Судот во Москва денеска повторно го продолжи притворот до 3 август на тр...

Кривичен ја одби како неоснована жалбата и го потврди притворот на Наке Георгиев

Кривичен ја одби како неоснована жалбата и го потврди притворот на Наке Георгиев

Скопје, 23 мај 2024 (МИА) – Кривичниот совет од Одделението за гонење организиран криминал и корупци...

Кривичен му одреди притвор од 30 дена на Љупчо Палевски

Кривичен му одреди притвор од 30 дена на Љупчо Палевски

Скопје, 21 мај 2024 (МИА) - Судија на претходна пстапка во Основниот кривичен суд во Скопје, му одре...

Определен 30-дневен притвор за врховниот судија Наке Георгиев

Определен 30-дневен притвор за врховниот судија Наке Георгиев

Скопје, 21 мај 2024 (МИА) – Судија на претходна постапка при Основниот кривичен суд Скопје, постапув...

Поведена постапка за загрозување на сигурноста во Велес, осум дена притвор за осомничениот

Поведена постапка за загрозување на сигурноста во Велес, осум дена притвор за осомничениот

Скопје, 20 мај 2024 (МИА) - Основното јавно обвинителство Велес поведе...

Словачкиот суд му одреди притвор на атентаторот на премиерот Фицо

Словачкиот суд му одреди притвор на атентаторот на премиерот Фицо

Братислава, 18 мај 2024 (МИА) - Специјалниот кривичен суд во словачкиот град Пезинок, со силно полиц...

Предложен притвор за осомничен за двојно убиство во Стајковци

Предложен притвор за осомничен за двојно убиство во Стајковци

Скопје, 18 мај 2024 (МИА) - Јавен обвинител од Основното јавно обвините...

Словачкото обвинителство побара притвор за напаѓачот на премиерот Фицо, судот за тоа ќе одлучува утре

Словачкото обвинителство побара притвор за напаѓачот на премиерот Фицо, судот за тоа ќе одлучува утре

Братислава, 17 мај 2024 (МИА) - Судијата на Специјализираниот кривичен суд во Словачка утре ќе донес...

Притвор од 30 дена за жител на Непроштено за разбојништво и поседување автоматска пушка

Притвор од 30 дена за жител на Непроштено за разбојништво и поседување автоматска пушка

Скопје, 26 април 2024 (МИА) - Прифатен е предлогот на jавниот обвинител...

Одреден притвор за украинскиот министер за земјоделство Микола Солски

Одреден притвор за украинскиот министер за земјоделство Микола Солски

Киев, 26 април 2024 (МИА) - Украинскиот суд денеска му одреди притвор на министерот за земјоделство...

Image

Остани поврзан