• вторник, 16 јули 2024
Мелони ги нарече пропаганда предлозите на Путин за мир во Украина

Мелони ги нарече пропаганда предлозите на Путин за мир во Украина

Бари, 15 јуни 2024 (МИА) - Италијанската премиерка Џорџа Мелони ги отфрли предлозите на рускиот прет...

Еко-свест испрати писмо со предлози до новата Влада за заштита на животната средина

Еко-свест испрати писмо со предлози до новата Влада за заштита на животната средина

Скопје, 20 мај 2024 (МИА) - Центарот за истражување и информирање за жи...

Франција ги претстави предлозите за намалување на тензиите меѓу Израел и Хезболах

Франција ги претстави предлозите за намалување на тензиите меѓу Израел и Хезболах

Ерусалим, 30 април 2024 (МИА) - Француските власти денеска им презентираа предлози на либанските вла...

Мандатарот на идната преодна влада ги добил сите предлози од политичките партии за министри и заменици министри

Мандатарот на идната преодна влада ги добил сите предлози од политичките партии за министри и заменици министри

Скопје, 26 јануари 2024 (МИА) - Мандатарот на идната преодна влада Талат Џафери ги примил сите предл...

Пратениците расправаа за предлог-законите за систем за проценка на лица со попреченост и за регистар на задолжително социјално осигурување

Пратениците расправаа за предлог-законите за систем за проценка на лица со попреченост и за регистар на задолжително социјално осигурување

Скопје, 20 септември 2023 (МИА) – Во попладневниот дел од 125-тата седн...

Тренчевска: Со заеднички предлози до системски решенија за подобар живот на сите пензионери

Тренчевска: Со заеднички предлози до системски решенија за подобар живот на сите пензионери

Скопје, 31 август 2023 ( МИА) -  Министерката за труд и социјална политика Јованка Тренчевска и...

Собранието ќе ја почне 120. седница, а ќе се гласа и за закони од други седници

Собранието ќе ја почне 120. седница, а ќе се гласа и за закони од други седници

Скопје, 18 јули 2023 (МИА) - Собранието денеска ќе ја почне 120. седниц...

Ласовска: СДСМ и Ковачевски да одговорат кој од двата предлози на ВМРО-ДПМНЕ го прифаќаат

Ласовска: СДСМ и Ковачевски да одговорат кој од двата предлози на ВМРО-ДПМНЕ го прифаќаат

Скопје, 14 јуни 2023 Една недела по лидерската средба, а СДС уште нема став кој од двата пр...

Американскиот Конгрес ги разгледува предлозите за вештачка интелигенција

Американскиот Конгрес ги разгледува предлозите за вештачка интелигенција

Вашингтон, 9 јуни 2023 (МИА) - Претставниците во американскиот Сенат, Горниот дом на Конгресот, во ч...

Општина Илинден собира предлози од граѓаните за изработка на новиот буџет

Општина Илинден собира предлози од граѓаните за изработка на новиот буџет

Скопје, 26 ноември 2022 (МИА) - Процесот на изработка на Буџетот за 2023 година е во тек, Општина Илинд...

Кавадарчани на состаноци со претставници од локалната самоуправа предлагаат проекти за комунално уредување во 2023 година

Кавадарчани на состаноци со претставници од локалната самоуправа предлагаат проекти за комунално уредување во 2023 година

Кавадарци, 10 ноември 2022 (МИА) - Кавадарчани имаат можност на состаноци со претставни...

Предлози на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ за ублажување на последиците од кризата

Предлози на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ за ублажување на последиците од кризата

Скопје, 31 октомври 2022 Пратеничката група на ВМРО - ДПМНЕ го нуди своето знаење и капацитети со цел...

Власта и опозицијата со различни предлози за решавање на јавниот превоз во Општина Струмица

Власта и опозицијата со различни предлози за решавање на јавниот превоз во Општина Струмица

Струмица, 28 октомври 2022 (МИА) - Власта и опозицијата во Струмица имаат различни предлози и видувања...

Гоу Грин повторно собира младински еко предлози за зелени општини

Гоу Грин повторно собира младински еко предлози за зелени општини

Скопје, 3 октомври 2022 (МИА) - Сите млади кои сакаат да бидат дел од зелената еко промена, да поднесат...

Украина ги презентираше предлозите за повоената безбедност

Украина ги презентираше предлозите за повоената безбедност

Киев, 14 септември 2022 (МИА) - Шефот на Кабинетот на украинскиот претседател Андриј Јермак и поранешни...

Image

Остани поврзан