• сабота, 15 јуни 2024
Во Белград голема акција за апсење осомничени за трговија со луѓе

Во Белград голема акција за апсење осомничени за трговија со луѓе

Белград, 12 јуни 2024 (МИА) - Во Белград се спроведува голема акција за апсење осомничени за трговиј...

Во Штутгарт нападнати двајца пратеници на АфД, осомничени две девојки на возраст од 19 и 23 години

Во Штутгарт нападнати двајца пратеници на АфД, осомничени две девојки на возраст од 19 и 23 години

Штутгарт, 10 мај 2024 (МИА) - Полицијата на германската сојузна покраина Баден-Виртемберг соопшти де...

Србија: Осомничените за убиството на  малата Данка донесени во Обвинителството

Србија: Осомничените за убиството на малата Данка донесени во Обвинителството

Белград, 17 април 2024 (МИА) - Во Вишото јавно обвинителство во Заечар утрово од притвор се донесени...

Осомничените за убиството на Данка Илиќ не сакаат да кажат каде е телото, имаат недостаток на емпатија

Осомничените за убиството на Данка Илиќ не сакаат да кажат каде е телото, имаат недостаток на емпатија

Белград, 8 април 2024 (МИА) - Над 1.500 полицајци во соработка со повеќе од 1.000 граѓани од различн...

Турција уапси 48 осомничени поврзани со ИСИС и напад во црква

Турција уапси 48 осомничени поврзани со ИСИС и напад во црква

Анкара, 6 април 2024 (МИА) - Турција уапси 48 осомничени поврзани со Исламската држава, која ја през...

Уапсен е и братот на еден од осомничените за убиството на Данка Илиќ

Уапсен е и братот на еден од осомничените за убиството на Данка Илиќ

Белград, 5 април 2024 (МИА) - Последните информации од Вишото обвинителство во Зајечар се дека попла...

ФСБ: Уапсени уште тројца осомничени за вмешаност во нападот во концертната сала „Крокус“ во близина на Москва

ФСБ: Уапсени уште тројца осомничени за вмешаност во нападот во концертната сала „Крокус“ во близина на Москва

Москва, 4 април 2024 (МИА) - Руската служба за безбедност (ФСБ) денеска соопшти дека во Екатеринбург...

АТВ: Осомничените за убиството на малата Данка ja удриле со автомобил, па телото го фрлиле на депонија

АТВ: Осомничените за убиството на малата Данка ja удриле со автомобил, па телото го фрлиле на депонија

Белград, 4 април 2024 (МИА) - По обраќањето на српскиот претседател Александар Вучиќ дека се уапсени...

Тошковски: Вчера беа приведени двајца осомничени за настанот во Арачиново

Тошковски: Вчера беа приведени двајца осомничени за настанот во Арачиново

Скопје, 3 април 2024 (МИА) - Техничкиот министер за внатрешни работи Па...

Сите се осомничени во случајот со исчезнувањето на двегодишната Данка Илиќ, наведуваат од полициската истрага

Сите се осомничени во случајот со исчезнувањето на двегодишната Данка Илиќ, наведуваат од полициската истрага

Белград, 2 април 2024 (МИА) - Истрагата за исчезнувањето на двегодишнат...

Руски истражители во Таџикистан ги испитувале роднините на осомничените напаѓачи во Москва

Руски истражители во Таџикистан ги испитувале роднините на осомничените напаѓачи во Москва

Душанбе, 26 март 2024 (МИА) – Руски истражители биле во Таџикистан за да ги испитаат семејствата на...

Четворицата осомничени извршители за нападот во Москва изведени пред суд, двајца ја признаа вината

Четворицата осомничени извршители за нападот во Москва изведени пред суд, двајца ја признаа вината

Москва, 25 март 2024 (МИА) - Пред Окружниот суд Басмани во Москва вчера се појавија сите четворица о...

Руско МВР: Сторителите на масакрот во Москва се странски државјани

Руско МВР: Сторителите на масакрот во Москва се странски државјани

Москва, 23 март 2024 (МИА) - Четворица од осомничените за вооружениот терористички напад врз посетит...

Двајца од осомничените за нападот во Москва се приведени, изјави руски пратеник

Двајца од осомничените за нападот во Москва се приведени, изјави руски пратеник

Москва, 23 март 2024 (МИА) - Двајца од осомничените одговорни за синоќешниот смртоносен напад на пер...

Петмина осомничени за фалсификување пари во Куманово

Петмина осомничени за фалсификување пари во Куманово

Скопје, 10 март 2024 (МИА) - Основното јавно обвинителство Куманово поведе постапка против пет лица,...

Image

Остани поврзан