• среда, 19 јуни 2024
ЕУ подготвува пакет помош за Египет во вредност од една милијарда евра

ЕУ подготвува пакет помош за Египет во вредност од една милијарда евра

Брисел, 12 април 2024 (МИА) - Европската Унија денеска соопшти дека ќе обезбеди една милијарда евра...

Косовската дијаспора лани испратила повеќе од милијарда евра во земјата

Косовската дијаспора лани испратила повеќе од милијарда евра во земјата

Приштина, 23 јули 2023 (МИА) – Косовските граѓани кои живеат и работат во западноевропските и во пре...

Путин: Русија во целост ја финансираше „Вагнер“, за една година добија милијарда евра

Путин: Русија во целост ја финансираше „Вагнер“, за една година добија милијарда евра

Москва, 27 јуни 2023 (МИА) – Иако долго време негираше , сепак, денеска рускиот претседател Владимир...

ЕУ одвојува милијарда евра за Тунис во обид да ги запре мигрантите преку Медитеранот

ЕУ одвојува милијарда евра за Тунис во обид да ги запре мигрантите преку Медитеранот

Тунис, 11 јуни 2023 (МИА) -  Европската унија ќе додели повеќе од една милијарда евра помош за...

Поплавите во Италија предизвикаа штети од милијарда евра, најмногу настрадаа земјоделците

Поплавите во Италија предизвикаа штети од милијарда евра, најмногу настрадаа земјоделците

Рим, 18 мај 2023 (МИА) - Поплавите во италијанската област Емилија Ромања предизвикаа штета од најма...

Милијарда евра одобрени за набавка на муниција за Украина

Милијарда евра одобрени за набавка на муниција за Украина

Брисел, 13 април 2023 (МИА) - Советот на Европската унија денеска во рамките на Европскиот фонд за м...

Image

Остани поврзан