• вторник, 16 април 2024
Црногорскиот претседател Милатовиќ отсуствуваше од големата прослава на ПЕС и лидерот Спајиќ 

Црногорскиот претседател Милатовиќ отсуствуваше од големата прослава на ПЕС и лидерот Спајиќ 

Подгорица, 11 јуни 2023 (МИА) - На прославата на изборната победа во Движењето Европа сега, кое пост...

Абазовиќ: Коалицијата „Храбро се брои“ ќе биде главниот столб на Владата

Абазовиќ: Коалицијата „Храбро се брои“ ќе биде главниот столб на Владата

Подгорица, 11 јуни 2023 (МИА) - „Вечерва победи еколошката, европската и граѓанската Црна Гора“, изј...

Спајиќ: Историски резултат за Европа - ДПС и движењето УРА нема да бидат во владата

Спајиќ: Историски резултат за Европа - ДПС и движењето УРА нема да бидат во владата

  Подгорица, 11 јуни 2023 (МИА) - Лидерот на Движењето Европа сега (ПЕС) и носител на л...

Најмалку 10 патници загинаа, а 11 се повредени при превртување на автобус во Австралија

Најмалку 10 патници загинаа, а 11 се повредени при превртување на автобус во Австралија

Сиднеј, 11 јуни 2023 (МИА) - Најмалку 10 лица загинаа денеска, а 11 се повредени при превртување на...

Кнежевиќ:  Подготвени сме да формираме влада со мнозинството од 2020 година

Кнежевиќ: Подготвени сме да формираме влада со мнозинството од 2020 година

Подгорица, 11 јуни 2023 (МИА) - Носителот на листата „За иднината на Црна Гора“, Милан Кнежевиќ, веч...

Конечни резултати: ПЕС најсилната партија на вонредните избори во Црна Гора

Конечни резултати: ПЕС најсилната партија на вонредните избори во Црна Гора

Подгорица, 11 јуни 2023 (МИА) -  Центарот за демократска транзиција (ЦДТ) по преброените 100 от...

Украинците тврдат дека Русите ја разнеле и браната на реката Мокри Јали, во регионот Доњецк

Украинците тврдат дека Русите ја разнеле и браната на реката Мокри Јали, во регионот Доњецк

Киев, 11 јуни 2023 (МИА) - Руските сили ја разнесоа и браната на реката Мокри Јали, во регионот Доње...

ЦЕМИ по 65 отсто од преборените гласови: Движењето Европа во тесно  водство пред ДПС

ЦЕМИ по 65 отсто од преборените гласови: Движењето Европа во тесно водство пред ДПС

Подгорица, 11 јуни 2023 (МИА) - Првите прелиминарни резултати од вонредните парламентарни избори во...

МИА Најави - МКД

МИА Најави - МКД

12 јуни 2023  Скопје - Претседателот на С...

Старџен: Невина сум, никогаш не би сторила нешто да и наштетам на земјата

Старџен: Невина сум, никогаш не би сторила нешто да и наштетам на земјата

Глазгов, 11 јуни 2023 (МИА) - Поранешната премиерка на Шкотска, Никола Старџен, вечерва објави дека...

Баерн подготвен да го продаде Мане на Реал Мадрид за 30 милиони евра

Баерн подготвен да го продаде Мане на Реал Мадрид за 30 милиони евра

Минхен, 11 јуни 2023 (МИА) – Баерн Минехн постави цена за која е подготвен да се раздели со напаѓачо...

СПМ изрази сочувство за смртта на Дарко Димовски

СПМ изрази сочувство за смртта на Дарко Димовски

Скопје, 11 јуни 2023 (МИА) - Социјалистичката партија на Македонија (СПМ) вечерва преку соопштение и...

Затворени избирачките места на вонредните парламентарни избори во Црна Гора

Затворени избирачките места на вонредните парламентарни избори во Црна Гора

Подгорица, 11 јуни 2023 (МИА) – Во 20 часот беа затворени избирачките места за вонредните парламента...

Хамнеи: Можен е договор со Западот за нукларната програма

Хамнеи: Можен е договор со Западот за нукларната програма

Техеран, 11 јуни 2023 (МИА) - Иранскиот врховен верски лидер ајатолахот Али Хамнеи, денеска, во усло...

Блокади на мостови и патишта доколку Вучиќ до петок не ги исполни условите на протестот „Србија против насилството“

Блокади на мостови и патишта доколку Вучиќ до петок не ги исполни условите на протестот „Србија против насилството“

Белград, 11 јуни 2023 (МИА) - Претседателот на Еколошкото востание и пратеник во српското собрание,...

Image

Остани поврзан