• среда, 19 јуни 2024
Приведени десет лица по масовна тепачка во Карпош и на Клинички

Приведени десет лица по масовна тепачка во Карпош и на Клинички

Скопје, 18 јуни 2024 (МИА) - Полицијата вчера привела десет лица, меѓу кои тројца малолетници, порад...

Приведени шест лица, затекнати како питачат на булеварот „Гоце Делчев“ во Скопје

Приведени шест лица, затекнати како питачат на булеварот „Гоце Делчев“ во Скопје

Скопје, 18 јуни 2024 (МИА) - По преземени мерки за сузбивање на питачење на подрачјето на Центар и Б...

Приведен крадец во Скопје, одреден му е притвор

Приведен крадец во Скопје, одреден му е притвор

Скопје, 17 јуни 2024 (МИА) - Полициски службеници од ЕВР Карпош денеска го лишиле од слобода Б.Б. (4...

МВР: Приведени двајца криминалци во Прилеп, пронајдени два пиштола

МВР: Приведени двајца криминалци во Прилеп, пронајдени два пиштола

Скопје, 17 јуни 2024 (МИА) - Прилепската полиција денеска на ул.„Борка Талески” во Прилеп ги лишила...

МВР-билтен (ДПЛ)

МВР-билтен (ДПЛ)

Скопје, 17 јуни 2024 (МИА) - На 15/16.06.2024 на подрачјето на...

МВР-билтен

МВР-билтен

Скопје, 17 јуни 2024 (МИА) - На 16.06.2024 во Битола, поли...

Кумановец приведен за криумчарење мигранти

Кумановец приведен за криумчарење мигранти

Скопје, 17 јуни 2024 (МИА) - Полицијата вчера привела 45-годишен кумановец откако при претрес на воз...

Казнети 198 возачи на подрачје на СВР Битола, 84 за брзо возење

Казнети 198 возачи на подрачје на СВР Битола, 84 за брзо возење

Скопје, 17 јуни 2024 (МИА) - Вкупно 198 возачи се казнети на територија на Секторот за внатрешн...

Панче Тошковски се заблагодари за предлогот да биде министер за внатрешни работи

Панче Тошковски се заблагодари за предлогот да биде министер за внатрешни работи

Скопје, 16 јуни 2024 (МИА) –  Предложениот кандидат за министер за внатрешни работи,  Панч...

Приведен штипјанец по пријава дека физички ја нападнал сопругата

Приведен штипјанец по пријава дека физички ја нападнал сопругата

Скопје, 16 јуни 2024 МИА) –  Министерството за внатрешни работи информира дека ноќеска бил лише...

МВР Билтен

МВР Билтен

Скопје, 16 јуни 2024 (МИА) - Полициски службеници од СВР Скопје...

Приведен криминалец за издржување затворска казна

Приведен криминалец за издржување затворска казна

Скопје, 16 јуни 2024 (МИА) - Полициски службеници од СВР Скопје денеска во 03.30 часот во скопско Ши...

Посебен сообраќаен режим во општина Илинден поради велосипедска трка

Посебен сообраќаен режим во општина Илинден поради велосипедска трка

Скопје, 16 јуни 2024 (МИА) - Министерството за внатрешни работи ги известува граѓаните дека денеска...

Приведен гостиварец осомничен за „тешка кражба“ од куќа во изградба

Приведен гостиварец осомничен за „тешка кражба“ од куќа во изградба

Скопје, 15 јуни 2024 (МИА) - Полициски службеници од ОВР Гостивар вчера во 14.45 часот во Гостивар г...

МВР Билтен

МВР Билтен

Скопје, 15 јуни 2024 (МИА) - На 15.06.2024 во 01.30 часот во Битола, полициски с...

Image

Остани поврзан