• вторник, 16 јули 2024
Птичји грип откриен во говедско месо од болна млечна крава во САД

Птичји грип откриен во говедско месо од болна млечна крава во САД

Вашингтон, 25 мај 2024 (МИА) - Вирусот на птичји грип е пронајден во говедско месо во САД, но официј...

Египетскиот фудбалски сојуз жртвуваше крава за да и донесе среќа на репрезентацијата, месото поделено на загрозените во Каиро

Египетскиот фудбалски сојуз жртвуваше крава за да и донесе среќа на репрезентацијата, месото поделено на загрозените во Каиро

Каиро, 27 јануари 2024 (МИА) - Во Египет извршија ритуал на жртвување за успех на репрезентацијата.&...

Кравата Пош-спајс продадена за скоро 300.000 евра

Кравата Пош-спајс продадена за скоро 300.000 евра

Лондон, 5 февруари 2021 (МИА) - Крава именувана по Викторија Бекам, од расата Лимузин, е продадена на а...

Image

Остани поврзан