• четврток, 30 мај 2024
Почна третиот конгрес на штипските студенти од Факултетот за медицински науки

Почна третиот конгрес на штипските студенти од Факултетот за медицински науки

Штип, 17 мај 2024 (МИА) - Свечено отворен третиот студентски конгрес на студентите на Факултетот за...

Чадиковски: Нема листи за чекање за операции на деца со срцеви аномалии

Чадиковски: Нема листи за чекање за операции на деца со срцеви аномалии

Штип, 17 мај 2024 (МИА) - Нема листа за чекање за операции на деца кои имат срцеви аномалии, изјави...

Во американскиот конгрес поднесена предлог-резолуција за признавање на Накба

Во американскиот конгрес поднесена предлог-резолуција за признавање на Накба

Вашингтон, 16 мај 2024 (МИА) – Американската конгресменка со палестинско потекло Рашида Тлаиб претст...

Стејт департментот му префрли на Конгресот една милијарда долари помош за Израел

Стејт департментот му префрли на Конгресот една милијарда долари помош за Израел

Вашингтон, 15 мај 2024 (МИА) - Американскиот Стејт департмент го информирал Конгресот за пакет помош...

Бразилскиот претседател побара од Конгресот прогласување природна катастрофа во државата Рио Гранде до Сул

Бразилскиот претседател побара од Конгресот прогласување природна катастрофа во државата Рио Гранде до Сул

Бразилија, 7 мај 2024 (МИА) - Бразилскиот претседател Луис Инасио Лула да Силва денеска побара од Ко...

Павле Трајанов реизбран за претседател на Демократски сојуз

Павле Трајанов реизбран за претседател на Демократски сојуз

Скопје, 28 април 2024 (МИА) – На седмиот Конгрес на Демократски сојуз на кој присуствувале над 400 д...

Демократскиот сојуз ќе го одржи седмиот Конгрес

Демократскиот сојуз ќе го одржи седмиот Конгрес

Скопје, 28 април 2024 (МИА) – Демократскиот сојуз денеска ќе го одржи седмиот Конгрес. Како...

Директорот на ЦИА предупредува дека Украина би можела да ја изгуби војната до крајот на годинава ако Конгресот не ја одобри помошта за неа

Директорот на ЦИА предупредува дека Украина би можела да ја изгуби војната до крајот на годинава ако Конгресот не ја одобри помошта за неа

Вашингтон, 19 април 2024 (МИА) - Директорот на американската Централна разузнавачка агенција (ЦИА),...

Повик за стоматолози специјализанти за учество на прв меѓународно акредитиран имплантолошки конгрес во Скопје

Повик за стоматолози специјализанти за учество на прв меѓународно акредитиран имплантолошки конгрес во Скопје

Скопје, 9 април 2024 СКОПЈЕ, ОД 18 ДО 20 АПРИЛ ЌЕ БИДЕ ЕПИЦЕНТАР НА СВЕТСКАТА ИМПЛАНТОЛОГИЈА...

Фон дер Лајен ќе присуствува на Конгресот на Нова демократија во Атина

Фон дер Лајен ќе присуствува на Конгресот на Нова демократија во Атина

Атина, 7 април 2024 (МИА) – Актуелната претседателка на Европската комисија и главната кандидатката...

Гувернерот на Мериленд бара од Конгресот да одобри средства за обнова на мостот во Балтимор

Гувернерот на Мериленд бара од Конгресот да одобри средства за обнова на мостот во Балтимор

Анаполис, 1 април 2024 (МИА) - Гувернерот на американската сојузна држава Мериленд, Вес Мур денеска...

Најсериозното предупредување на Зеленски досега: Ќе бидеме принудени да се повлечеме

Најсериозното предупредување на Зеленски досега: Ќе бидеме принудени да се повлечеме

Киев, 30 март 2024 (МИА) - Украинските сили ќе мора да ѝ отстапат поголема територија на Русија доко...

Арсовска на Конгрес на локални и регионални власти на Советот на Европа во Стразбур

Арсовска на Конгрес на локални и регионални власти на Советот на Европа во Стразбур

27 март 2024 Почитувани,

НСДП на конгрес ја потврди поддршка за Пендаровски и учество во Европската коалиција предводена од СДСМ на изборите

НСДП на конгрес ја потврди поддршка за Пендаровски и учество во Европската коалиција предводена од СДСМ на изборите

Скопје, 24 март 2024 (МИА) – Под мотото „Силно, одговорно и чесно за пристоен живот и европска иднин...

Конгрес на НСДП, ќе се утврдуваат кандидатите за пратеници и програмските приоритети

Конгрес на НСДП, ќе се утврдуваат кандидатите за пратеници и програмските приоритети

Скопје, 24 март 2024 (МИА) – Нова социјалдемократска партија-НСДП денес...

Image

Остани поврзан