• вторник, 16 јули 2024
Ставот за прегласувањетo на одредени избирачки места ДУИ ќе го формира со коалициските партнери од Европски фронт

Ставот за прегласувањетo на одредени избирачки места ДУИ ќе го формира со коалициските партнери од Европски фронт

Тетово, 18 мај 2024 (МИА) - По три часа заврши состанокот на претседателството на Демократска унија...

Коалициските партнери даваат поддршка за продолжување на европскиот пат, порача Ковачевски

Коалициските партнери даваат поддршка за продолжување на европскиот пат, порача Ковачевски

Скопје, 19 мај 2023 (МИА) - Премиерот Димитар Ковачевски одговарајќи на прашање за тоа колку е стаби...

Премиерот Ковачевски на средба со лидерите од владината коалиција

Премиерот Ковачевски на средба со лидерите од владината коалиција

Скопје, 19 мај 2023 (МИА) - Премиерот Димитар Ковачевски денеска ќе одржи редовна средба со лидерите...

Декларација за стабилност во услови на криза, избори во редовен термин

Декларација за стабилност во услови на криза, избори во редовен термин

Скопје, 19 јуни 2022 (МИА) – Декларација за обезбедување стабилност за граѓаните, домашната економија и...

Ковачевски: Владината коалиција е стабилна, посветена на подобрување на животниот стандард на граѓаните

Ковачевски: Владината коалиција е стабилна, посветена на подобрување на животниот стандард на граѓаните

Скопје, 19 јуни 2022 (МИА) - Владината коалиција е стабилна, единствена, ефикасна во работењето, но нај...

Средба на коалициските партнери од власта

Средба на коалициските партнери од власта

Скопје, 19 јуни 2022 (МИА) – Коалициските партнери од власта денеска во 13 часот во Владата ќе одржат с...

Партиите од владината коалиција го потврдија стабилното парламентарно мнозинство

Партиите од владината коалиција го потврдија стабилното парламентарно мнозинство

Скопје, 1 ноември 2021 (МИА) - Премиерот Зоран Заев денеска одржа средба со претставници на сите полити...

Image

Остани поврзан