• недела, 19 мај 2024
Силјановска Давкова: Ја прифаќаме Преговарачката рамка, но не и уставните измени на ваков начин

Силјановска Давкова: Ја прифаќаме Преговарачката рамка, но не и уставните измени на ваков начин

Скопје, 30 април 2024 (МИА) - Кандидатката за претседател од ВМРО-ДПМНЕ Гордана Силјановска Давкова...

Мециновиќ: Подаваме рака до ДПМНЕ заедно да не ги потпишеме уставните измени

Мециновиќ: Подаваме рака до ДПМНЕ заедно да не ги потпишеме уставните измени

Скопје, 29 април 2024 Според Носителот на ИЕ2, Амар Мециновиќ, Левица ја поддржа незави...

Ковачевски: Немало никаков состанок во вила „Водно“ за уставните измени

Ковачевски: Немало никаков состанок во вила „Водно“ за уставните измени

Скопје, 13 април 2024 (МИА) - Претседателот на СДСМ Димитар Ковачевски...

Ковачевски: Уставните измени може да ги гласаме денес, утре, задутре,...,како ќе кажат – така

Ковачевски: Уставните измени може да ги гласаме денес, утре, задутре,...,како ќе кажат – така

Скопје, 11 април 2024 (МИА) - Што се однесува до мене, уставните измени може да ги гласаме денес, мо...

Собранието ги донесе измените на Законот за изградба на автопатот Кичево – Охрид, на Законот за буџети и на Изборниот закон

Собранието ги донесе измените на Законот за изградба на автопатот Кичево – Охрид, на Законот за буџети и на Изборниот закон

Скопје, 1 април 2024 (МИА) - Собранието денеска, во рамки на 150. седница, го донесе Законот за допо...

Собранието ги донесе измените на Изборниот законик и дополнувањата на Законот за изградба на автопатот Кичево – Охрид

Собранието ги донесе измените на Изборниот законик и дополнувањата на Законот за изградба на автопатот Кичево – Охрид

Скопје, 1 април 2024 (МИА) - Собранието денеска, во рамки на 150. седница, го донесе Законот за допо...

Николовски: Димовски итно да закаже седница, да не го блокира донесувањето на законските измени за земјоделското земјиште

Николовски: Димовски итно да закаже седница, да не го блокира донесувањето на законските измени за земјоделското земјиште

Скопје, 25 март 2024 (МИА) - Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Љупчо Николовски...

Усвоени измените на Статутот на Судот на правдата на ЕУ 

Усвоени измените на Статутот на Судот на правдата на ЕУ 

Брисел, 19 март 2024 (МИА) - Советот на ЕУ денеска ги одобри измените на Статутот на Судот на правда...

Собранието ги донесе измените на Законот за медиуми и Законот за игри на среќа 

Собранието ги донесе измените на Законот за медиуми и Законот за игри на среќа 

Скопје, 13 март 2024 (МИА) – Собранието на Република Северна Македонија денеска на продолжението на...

Пратениците ќе расправаат за можноста на изборите да гласаат и граѓаните чии документи истекле во последните девет месеци

Пратениците ќе расправаат за можноста на изборите да гласаат и граѓаните чии документи истекле во последните девет месеци

Скопје, 7 март 2024 (МИА) – Пратениците во Собранието денеска треба да...

Србија бара измени на завршната декларација од Тирана

Србија бара измени на завршната декларација од Тирана

Белград, 28 февруари 2024 (МИА) - Во Тирана денеска се одржува првиот самит Украина - Југоисточна Ев...

Мицевски повика итно да се донесат измените на Законот за патни исправи

Мицевски повика итно да се донесат измените на Законот за патни исправи

Штип, 21 февруари 2024 (МИА) - Мнозинството и претседателот на Собрание...

Измените на Законот за академија за судии и јавни обвинители и Законот за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги го поминаа комисискиот филтер во Собрание

Измените на Законот за академија за судии и јавни обвинители и Законот за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги го поминаа комисискиот филтер во Собр...

Скопје, 20 февруари 2024 (МИА) – Предлог измените на Законот за академија за судии и јавни обвинител...

Ковачевски: Измените на Изборниот законик се веќе подготвени, СДСМ ќе ги поддржи кога ќе бидат ставени на гласање

Ковачевски: Измените на Изборниот законик се веќе подготвени, СДСМ ќе ги поддржи кога ќе бидат ставени на гласање

Скопје, 20 февруари 2024 (МИА) - Претседателот на СДСМ Димитар Ковачевски истакна дека измените на И...

Упатувањето на девојчињата во соодветен Воспитно-поправен дом на комисиска расправа во Собранието

Упатувањето на девојчињата во соодветен Воспитно-поправен дом на комисиска расправа во Собранието

Скопје, 6 февруари 2024 (МИА) - Предлог измените на Законот за извршување на санкции со кој се предл...

Image

Остани поврзан