• понеделник, 17 јуни 2024
Силен земјотрес регистриран во Перу

Силен земјотрес регистриран во Перу

Лима, 16 јуни 2024 (МИА) – Земјотрес со интензитет од 6,3 степени според Рихтеровата скала денеска е...

Земјотрес со јачина од 2,4 степени по Рихтер во подрачјето Штип - Радовиш

Земјотрес со јачина од 2,4 степени по Рихтер во подрачјето Штип - Радовиш

Скопје, 14 јуни 2024 (МИА) - Земјотрес со локална магнитуда од 2,4 степени по Рихтер е регистриран в...

Земјотрес претпладнево во Скопје

Земјотрес претпладнево во Скопје

Скопје, 28 мај 2024 (МИА) - Земјотрес со јачина од 2,5 степени според Рихтеровата скала и интензитет...

Силен земјотрес регистриран на Тонга

Силен земјотрес регистриран на Тонга

Велингтон, 27 мај 2024 (МИА) – Земјотрес со интензитет од 6,6 степени според Рихтерова скала утрово...

Земјотрес со јачина од 5,8 степени го погоди Тајван

Земјотрес со јачина од 5,8 степени го погоди Тајван

Тајпеј, 10 мај 2024 (МИА) - Земјотрес со јачина од 5,8 степени според Рихтеровата скала денеска го п...

Земјотрес ноќеска регистриран во Скопје

Земјотрес ноќеска регистриран во Скопје

Скопје, 4 мај 2024 (МИА) - Земјотрес со јачина од 1,9 степени по Рихтер е регистриран ноќеска во 01:...

Земјотрес од 5,9 степени според Рихтер ги погоди Филипините

Земјотрес од 5,9 степени според Рихтер ги погоди Филипините

Манила, 3 мај 2024 (МИА) - Земјотрес со јачина од 5,9 степени според Рихтеровата скала денеска ги по...

Земјотрес од четири степени во поширокото подрачје на Лос Анџелес

Земјотрес од четири степени во поширокото подрачје на Лос Анџелес

Лос Анџелес, 2 мај 2024 (МИА) - Земјотрес со јачина од 4,1 степени според Рихтер синоќа го погоди по...

Земјотрес од 4,3 степени според Рихтер во централна Хрватска

Земјотрес од 4,3 степени според Рихтер во централна Хрватска

Слуњ, 1 мај 2024 (МИА) - Земјотрес со јачина од 4,3 степени според Рихтеровата скала утрово во 5 час...

Земјотрес со јачина од 6,9 степени по Рихтеровата скала го погоди југозападниот дел на Јапонија

Земјотрес со јачина од 6,9 степени по Рихтеровата скала го погоди југозападниот дел на Јапонија

Токио, 27 април 2024 (МИА) - Земјотрес со јачина од 6,9 степени според Рихтеровата скала ги погоди о...

Силјановска Давкова од Крушево: На 24 април се случи политички земјотрес, на 8 мај ќе има политички вулкан

Силјановска Давкова од Крушево: На 24 април се случи политички земјотрес, на 8 мај ќе има политички вулкан

Крушево, 26 април 2024 (МИА) - Мојот тек на кампањата е женски, ама витешки. Јас не го анализирам ка...

Земјотрес со јачина од 6,1 степени го погоди Тајван, нема информации за штети

Земјотрес со јачина од 6,1 степени го погоди Тајван, нема информации за штети

Тајпеј, 26 април 2024 (МИА) - Земјотрес со јачина од 6,1 степени според Рихтер го погоди Тајван. Епи...

Нов земјотрес со јачина од 6,3 степени го погоди Тајван, нема информации за штети

Нов земјотрес со јачина од 6,3 степени го погоди Тајван, нема информации за штети

Тајпеј, 22 април 2024 (МИА) - Земјотрес со јачина од 6,3 степени според Рихтеровата скала денеска го...

На Крит почна вежба за справување со силен земјотрес

На Крит почна вежба за справување со силен земјотрес

Атина, 22 април 2024 (МИА) – Најголемата оперативна вежба спроведена досега во Грција за справување...

Земјотрес од 4,5 степени според Рихтер ја погоди централна Турција

Земјотрес од 4,5 степени според Рихтер ја погоди централна Турција

Анкара, 21 април 2024 (МИА) - Земјотрес со јачина од 4,5 степени според Рихтеровата скала денеска ја...

Image

Остани поврзан