• среда, 19 јуни 2024
Најмалку осум луѓе загина во пожар во иранска болница

Најмалку осум луѓе загина во пожар во иранска болница

Техеран, 18 јуни 2024 (МИА) – Осум лица загинаа во пожар што избувна во болница во иранскиот град Ра...

Во израелски напад врз бегалскиот камп Нусеират загинаа најмалку 17 луѓе

Во израелски напад врз бегалскиот камп Нусеират загинаа најмалку 17 луѓе

Газа, 18 јуни 2024 (МИА) – Најмалку 17 луѓе загинаа при синоќешното израелско бомбардирање врз бегал...

Остин: Преголем е бројот на жртви во Појасот Газа

Остин: Преголем е бројот на жртви во Појасот Газа

Вашингтон, 14 јуни 2024 (МИА) - Американскиот секретар за одбрана Лојд Остин го повика Израел да сто...

Во изминатите 24 часа во Газа загинале 46 Палестинци, од почетокот на војната 36.096 

Во изминатите 24 часа во Газа загинале 46 Палестинци, од почетокот на војната 36.096 

Газа, 28 мај 2024 (МИА) - Министерството за здравство во Појасот Газа денеска соопшти дека најмалку...

Израел ќе спроведе истрага за смртоносниот воздушен напад на Рафа

Израел ќе спроведе истрага за смртоносниот воздушен напад на Рафа

Тел Авив, 27 мај 2024 (МИА) - Израелската војска најави истрага поради нападот на Рафа, град на југо...

Во Појасот Газа за еден ден загинале 85 луѓе

Во Појасот Газа за еден ден загинале 85 луѓе

Газа, 21 мај 2024 (МИА) – Палестинското Министерство за здравство денеска соопшти дека во изминатите...

Во Појасот Газа за еден ден загинале 83 луѓе

Во Појасот Газа за еден ден загинале 83 луѓе

Газа, 18 мај 2024 (МИА) – Според Министерството за здравство во Газа во изминатите 24 часа при израе...

Во поплавите во централен Авганистан загинаа најмалку 50 луѓе

Во поплавите во централен Авганистан загинаа најмалку 50 луѓе

Кабул, 18 мај 2024 (МИА) – Најмалку 50 луѓе загинаа во поплавите што го погодија централниот дел на...

Најмалку четворица загинати во невремето во Хјустон

Најмалку четворица загинати во невремето во Хјустон

Вашингтон, 17 мај 2024 (МИА) – Четири лица загинаа во Хјустон, во американската сојузна држава Текса...

Најмалку тројца загинати во експлозија на киоск во Дизелдорф

Најмалку тројца загинати во експлозија на киоск во Дизелдорф

Берлин, 16 мај 2024 (МИА) – Три лица загинаа, а 16 се повредени во синоќешната експлозија на киоск л...

Најмалку четворица мигранти загинаа во сообраќајна несреќа во Хрватска

Најмалку четворица мигранти загинаа во сообраќајна несреќа во Хрватска

Загреб, 16 мај 2024 (МИА) – Во сообраќајна несреќа кај Сињ во Хрватска утрово загинаа четири лица за...

Најмалку пет израелски војници загинаа во „пријателски оган“ во Џабалија

Најмалку пет израелски војници загинаа во „пријателски оган“ во Џабалија

Тел Авив, 16 мај 2024 (МИА) – Петмина израелски војници загинаа, а седум се повредени во така нарече...

Четиринаесет жртви во бомбардирањето на станбена зграда во близина на бегалскиот камп Нусејрат

Четиринаесет жртви во бомбардирањето на станбена зграда во близина на бегалскиот камп Нусејрат

Газа, 14 мај 2024 (МИА) - Најмалку 14 лица загинаа, а десетици се повредени во текот на ноќта во нап...

Бројот на загинати во силните поплави во јужен Бразил достигна 136

Бројот на загинати во силните поплави во јужен Бразил достигна 136

Рио де Жанеиро, 12 мај 2024 (МИА) - Бројот на загинати во силните поплави во јужната бразилска држав...

На Тајланд топлотниот бран усмрти над 60 луѓе

На Тајланд топлотниот бран усмрти над 60 луѓе

Бангкок, 10 мај 2024 (МИА) – Најмалку 61 човек починаа во повеќе неделниот топлотен бран што го пого...

Image

Остани поврзан