• понеделник, 17 јуни 2024
Ханије: Подготвени сме за сеопфатен договор, во согласност со планот на САД

Ханије: Подготвени сме за сеопфатен договор, во согласност со планот на САД

Газа, 16 јуни 2024 (МИА) - Главниот лидер на палестинскиот Хамас, Исмаил Ханијe, денеска изјави дека...

Павловиќ во Баерн до 2029

Павловиќ во Баерн до 2029

  Минхен, 16 јуни 2024 (МИА) – Бундеслигашот Баерн Минхен објави денеска продолжување н...

Јовиќ останува во Милан

Јовиќ останува во Милан

  Милано, 15 јуни 2024 (МИА) – Српскиот напаѓач Лука Јовиќ ќе остане во редовите на ита...

Членките на Г7 договорија заем за Украина од 50 милијарди долари од замрзнати руски средства

Членките на Г7 договорија заем за Украина од 50 милијарди долари од замрзнати руски средства

Бари, 13 јуни 2024 (МИА) - На отворањето на Самитот на Г7 што почна денеска во одморалиштето Борго Е...

Османи: Владата која што доаѓа нема одговорност кон Преспанскиот договор, но има обврска да го почитува

Османи: Владата која што доаѓа нема одговорност кон Преспанскиот договор, но има обврска да го почитува

Скопје, 13 јуни 2024 (МИА) - Преспанскиот договор е многу повеќе од сам...

Бајден и Зеленски ќе потпишат долгорочен безбедносен договор на Г7

Бајден и Зеленски ќе потпишат долгорочен безбедносен договор на Г7

Бари, 12 јуни 2024 (МИА) - Претседателот Џо Бајден и претседателот Володимир Зеленски утре ќе потпиш...

Османи: Преспанскиот договор е повеќе од договор за името, тоа е договор за стратешка соработка

Османи: Преспанскиот договор е повеќе од договор за името, тоа е договор за стратешка соработка

Скопје, 12 јуни 2024 (МИА) – Министерот за надворешни работи во техничката влада, Бујар Османи, дене...

Мицкоски: Меѓународните договори треба да се почитуваат и тука немаме никаква дилема, но тоа е двонасочна улица

Мицкоски: Меѓународните договори треба да се почитуваат и тука немаме никаква дилема, но тоа е двонасочна улица

Скопје, 12 јуни 2024 (МИА) - Меѓународните договори треба да се почитуваат и тука немаме никаква дил...

Одговорот на Хамас „отвора широк пат“ за постигнување договор

Одговорот на Хамас „отвора широк пат“ за постигнување договор

Газа, 12 јуни 2024 (МИА) - Одговорот на Хамас на предложениот договор за прекин на огнот во Газа „от...

Канаваро го спаси Удинезе од испаѓање, но не доби нов договор

Канаваро го спаси Удинезе од испаѓање, но не доби нов договор

Удине, 8 јуни 2024 (МИА) - Удинезе не го продолжи договорот со Канаваро. Фабио го задржа клубот во С...

Албанија и Косово договорија заеднички патроли во Албанија за период јуни-септември

Албанија и Косово договорија заеднички патроли во Албанија за период јуни-септември

Тирана, 8 јуни 2024 (МИА) - Државните полиции на Албанија и на Косово се договорија да организираат...

Ортега останува во Манчестер сити до 2026 година

Ортега останува во Манчестер сити до 2026 година

Манчестер, 8 јуни 2024 (МИА) – Раководството на англискиот фудбалски шампион Манчестер сити на своја...

Витсел ќе го продолжи договорот со Атлетико Мадрид до 2025 година

Витсел ќе го продолжи договорот со Атлетико Мадрид до 2025 година

Мадрид, 8 јуни 2024 (МИА) - Дефанзивецот на Атлетико Мадрид, Аксел Витсел ќе го продолжи договорот с...

Шефот на Сити за Гвардиола: Ќе го најдеме вистинското решение и за Пеп, и за нас

Шефот на Сити за Гвардиола: Ќе го најдеме вистинското решение и за Пеп, и за нас

Манчестер, 5 јуни 2024 (МИА) - Раководството на Манчестер Сити ќе започне преговори за иднината на м...

Саул на лето заминува од Атлетико Мадрид

Саул на лето заминува од Атлетико Мадрид

  Мадрид, 5 јуни 2024 (МИА) – Играчот од средниот ред на Атлетико Мадрид, Саул Нигез ќе...

Image

Остани поврзан