• среда, 19 јуни 2024
Де Брујне постави рекорд во Премиер лигата

Де Брујне постави рекорд во Премиер лигата

Нотингем, 29 април 2024 (МИА) - Фудбалерот од средниот ред на Манчестер сити, Кевин Де Брујне стана...

Јокиќ се искачи на второто место во историјата на НБА по асистенции меѓу центрите

Јокиќ се искачи на второто место во историјата на НБА по асистенции меѓу центрите

Денвер, 11 април 2024 (МИА) - Центарот на Денвер нагетс, Никола Јокиќ изби на второто место во истор...

Де Брујне го престигна Руни за најмногу асистенции во Премиер лигата, само двајца играчи се пред него

Де Брујне го престигна Руни за најмногу асистенции во Премиер лигата, само двајца играчи се пред него

Манчестер, 1 февруари 2024 (МИА) - Играчот од средниот ред на Манчестер сити, Кевин Де Брујне е меѓу...

Бернардо Силва изедначи рекорд на Роналдо во Премиер лигата

Бернардо Силва изедначи рекорд на Роналдо во Премиер лигата

Лондон, 28 декември 2023 (МИА) - Фудбалерот од средниот ред на Манчестер сити, Бернардо Силва, беше...

САД последни по асистенции на Мундобаскет 2023 година

САД последни по асистенции на Мундобаскет 2023 година

Мијес, 21 септември 2023 (МИА) – Светската кошаркарска асоцијација (ФИБА) објави детална  стати...

Канада постави рекорд по број на асистенции на натпревар од Светското првенство

Канада постави рекорд по број на асистенции на натпревар од Светското првенство

Џакарта, 27 август 2023 (МИА) – Репрезентацијата на Канада денес совлада селекцијата на Либан со рез...

Леброн Џејмс е четврти по асистенции во историјата на НБА

Леброн Џејмс е четврти по асистенции во историјата на НБА

Њујорк, 1 февруари 2023 (МИА) – Кошаркарот на Лос Анџелес леј...

Меси и Де Брујне лидери по асистенции во Топ 5 лигите

Меси и Де Брујне лидери по асистенции во Топ 5 лигите

Париз, 22 октомври 2022 (МИА) - Напаѓачот на Пари Сен-Жермен, Лионел Меси постигна гол и две асистенции...

Пол стана петти асистент на вечната листа во плејофот на НБА-лигата

Пол стана петти асистент на вечната листа во плејофот на НБА-лигата

Феникс, 3 мај 2022 (МИА) – Кошаркарот на Феникс санс, Крис Пол се искачи на петтат...

Пол се искачи на 14. место по број на асистенции во плејофот на НБА

Пол се искачи на 14. место по број на асистенции во плејофот на НБА

Феникс, 10 јуни 2021 (МИА) – Кошаркарот на Феникс санс, Крис Пол се искачи на 14. место на вечната лист...

Пол влезе во Топ 5 асистенти во историјата на НБА

Пол влезе во Топ 5 асистенти во историјата на НБА

Милвоки, 20 април 2021 (МИА) – Кошаркарот на Феникс санс, Крис Пол, го надмина легендарниот Меџик Џонсо...

Пол е петтиот играч во историјата на НБА со 500 натпревари со 10 или повеќе асистенции

Пол е петтиот играч во историјата на НБА со 500 натпревари со 10 или повеќе асистенции

Хјустон, 6 април 2021 (МИА) - Крис Пол е петти играч во историјата на НБА-лигата кој одигра 500 натпрев...

Јокиќ најдобар асистент помеѓу центрите во НБА

Јокиќ најдобар асистент помеѓу центрите во НБА

Денвер, 5 април 2021 (МИА) – Кошаркарот на Денвер нагетс, Никола Јокиќ стана рекордер меѓу центрите во...

Крис Пол шести асистент во историјата на НБА

Крис Пол шести асистент во историјата на НБА

Вашингтон, 21 февруари 2021 (МИА) – Кошаркарот на Феникс, Крис Пол се искачи на шестото место по број н...

Рондо го надмина Брајант во топ 10 асистенти во НБА

Рондо го надмина Брајант во топ 10 асистенти во НБА

Орландо, 23 септември 2020 (МИА) – Кошаркарот на Лос Анџелес лејкерс, Реџон Рондо се искачи на 9. место...

Image

Остани поврзан