• вторник, 18 јуни 2024
Заврши мандатот на Тошковски,  Буши ја презема функцијата министер за внатрешни работи до избор на нова влада

Заврши мандатот на Тошковски, Буши ја презема функцијата министер за внатрешни работи до избор на нова влада

Скопје, 31 мај 2024 (МИА) - Со Министерството за внатрешни работи од денеска ќе раководи Назим Буши,...

Тошковски во посета на Секторот за меѓународна полициска соработка

Тошковски во посета на Секторот за меѓународна полициска соработка

Скопје, 29 мај 2024 (МИА) – Техничкиот министер за внатрешни работи Панче Тошковски денеска го посет...

Тошковски во посета на Секторот за компјутерски криминал и Одделот за прекршоци

Тошковски во посета на Секторот за компјутерски криминал и Одделот за прекршоци

Скопје, 21 мај 2024 (МИА) - Министерот за внатрешни работи Панче Тошковски денеска остварил работни...

Министерот Тошковски во посета на системот за видеонадзор на сообраќајниците „Безбеден град“

Министерот Тошковски во посета на системот за видеонадзор на сообраќајниците „Безбеден град“

Скопје, 20 мај 2024 (МИА) - Министерот за внатрешни работи Панче Тошковски денеска оствари работна с...

Тошковски: Лишен од слобода виш аналитичар во СВР Скопје, фатен со над 10 илјади евра од сторена измама

Тошковски: Лишен од слобода виш аналитичар во СВР Скопје, фатен со над 10 илјади евра од сторена измама

Скопје, 18 мај 2024 (МИА) - Техничкиот министер за внатрешни работи Панче Тошковски утрово, преку св...

Тошковски во посета на Одделот за воздухопловни единици на МВР

Тошковски во посета на Одделот за воздухопловни единици на МВР

Скопје, 17 мај 2024 ( МИА) - Министерот за внатрешни работи Панче Тошковски денеска остварил работна...

Тошковски - Давкова: Ќе градиме општество во кое основен принцип ќе биде владеење на правото

Тошковски - Давкова: Ќе градиме општество во кое основен принцип ќе биде владеење на правото

Скопје, 16 мај 2024 (МИА) - Министерот за внатрешни работи Панче Тошковски денеска во Вила Водно беш...

МВР со информации за регистрирани нерегуларности во предизборниот молк

МВР со информации за регистрирани нерегуларности во предизборниот молк

Скопје, 8 мај 2024 (МИА) -  Нерегуларности поврзани со предизборни...

Тошковски за стартот на изборниот ден: Безбедносната состојба стабилна, МВР постапува согласно надлежностите

Тошковски за стартот на изборниот ден: Безбедносната состојба стабилна, МВР постапува согласно надлежностите

Скопје, 8 мај 2024 (МИА) - Денешниот ден, од аспект на безбедносната со...

Тошковски: Голем недостаток на човечки ресурси и недостиг на опрема во единиците за безбедност во сообраќајот

Тошковски: Голем недостаток на човечки ресурси и недостиг на опрема во единиците за безбедност во сообраќајот

Скопје, 2 мај 2024 (МИА) - Единицата за безбедност на сообраќајот на патиштата (ЕБПС) и Единицата за...

Тошковски: Палевски ќе биде екстрадиран најбрзо што може

Тошковски: Палевски ќе биде екстрадиран најбрзо што може

Скопје, 30 април 2024 (МИА) - Министерот за внатрешни работи Панче Тошковски попладнево изјави дека...

Тошковски во посета на ОВР Македонски Брод и ОВР Крушево

Тошковски во посета на ОВР Македонски Брод и ОВР Крушево

Скопје, 29 април 2024 (МИА) - Министерот за внатрешни работи Панче Тошковски денеска оствари работна...

Промовирана новата генерација полициски службеници (ДПЛ)

Промовирана новата генерација полициски службеници (ДПЛ)

Скопје, 27 април 2024 (МИА) - Во Центарот за обука во Идризово денеска се одржа свечена промоција на...

Промовирана новата генерација полициски службеници

Промовирана новата генерација полициски службеници

Скопје, 27 април 2024 (МИА) - Во Центарот за обука во Идризово денеска се одржа свечена промоција на...

Тошковски: Поддршка до специјалните единици бидејќи тие се првиот столб на заштитата на безбедноста и суверенитетот на државата

Тошковски: Поддршка до специјалните единици бидејќи тие се првиот столб на заштитата на безбедноста и суверенитетот на државата

Скопје, 26 април 2024 (МИА) - Техничкиот министер за внатрешни работи П...

Image

Остани поврзан