• понеделник, 17 јуни 2024
Mанифестација „Фолклорни игри под Шара“ во Тетово

Mанифестација „Фолклорни игри под Шара“ во Тетово

Тетово, 15 јуни 2024 (МИА) - Здружението на Срби и Македонци „Бранко Ча...

Четврти пат суспендиран ДУП-от за блокот 57А во Тетово, Општината чека министерско одобрение за нов

Четврти пат суспендиран ДУП-от за блокот 57А во Тетово, Општината чека министерско одобрение за нов

Тетово, 12 јуни 2024 (МИА) - Советот на Општина Тетово денеска четврти...

Касами: Потребно е дополнително прецизирање за предлог законот за организација и работа на органите на државната управа

Касами: Потребно е дополнително прецизирање за предлог законот за организација и работа на органите на државната управа

Тетово, 7 јуни 2024 (МИА) - Претседателот на Движење Беса, Биљал Касами истакна дека за предлог зако...

Промовирана монографијата „Гого Попов – Звукот на тишината“ од авторот Јован Божиноски

Промовирана монографијата „Гого Попов – Звукот на тишината“ од авторот Јован Божиноски

Тетово, 7 јуни 2024 (МИА) - Планинарскиот клуб „Љуботен“ од Тетово вчера организираше промоција на м...

Оштетена сајла на жичницата Тетово-Попова Шапка потенцијална опасност по патот и викенд населбата во ски центарот

Оштетена сајла на жичницата Тетово-Попова Шапка потенцијална опасност по патот и викенд населбата во ски центарот

Тетово,  7 јуни 2024 (МИА) - Пукната челична сајла од жичницата од Тетово до Попова Шапка може...

Во Тетово отворена седмата Европска куќа во државава

Во Тетово отворена седмата Европска куќа во државава

Тетово, 5 јуни 2024 (МИА) –  Во Тетово денеска почна да функционира канцеларија Европска куќа (...

Гир: Од огромна важност е да се работи на целосна имплементација на Преспанскиот, Охридскиот и Договорот за добрососедски односи 

Гир: Од огромна важност е да се работи на целосна имплементација на Преспанскиот, Охридскиот и Договорот за добрососедски односи 

Скопје, 5 јуни 2024 (МИА) - Евроамбасадорот Дејвид Гир смета дека Пресп...

 Гир: Со нетрпение очекуваме што поскоро да се формира стабилна влада

 Гир: Со нетрпение очекуваме што поскоро да се формира стабилна влада

Тетово, 5 јуни 2024 (МИА) - Не би било соодветно за мене како амбасадор...

Во женскиот фудбал трета година по ред првак е ЖФК Љуботен од Тетово

Во женскиот фудбал трета година по ред првак е ЖФК Љуботен од Тетово

Тетово, 1 јуни 2024 (МИА) – Женскиот фудбалски клуб Љуботен од Тетово трета година по ред го подигна...

Трет месец жителите на Тетово се соочуваат со погрешни комунални сметки

Трет месец жителите на Тетово се соочуваат со погрешни комунални сметки

Тетово, 31 мај 2024 (МИА) - Граѓаните на Тетово и понатаму доаѓаат со фактурите за комунални услуги...

Демири негира тенденција за вработување друга структура во болницата во Лешок

Демири негира тенденција за вработување друга структура во болницата во Лешок

Скопје, 27 мај 2024 (МИА) - Министерот за здравство Илир Демири денеска на прес-конференција негираш...

Во Тетово се одржа работилница како лицата со попреченост да се справат при евентуални поплави и други катастрофи

Во Тетово се одржа работилница како лицата со попреченост да се справат при евентуални поплави и други катастрофи

Тетово, 27 мај 2024 (МИА) - Во Тетово денеска се одржа работилница како лицата со попреченост да се...

Изложба на фотографии со птици и диви животни од Ариан Мавриќи во Тетово

Изложба на фотографии со птици и диви животни од Ариан Мавриќи во Тетово

Тетово, 22 мај 2024 (МИА) - Со самостојна изложба „Зборуваме со фо...

Касами: Се работи за целосна промена на системот за комунални сметки, тоа бара време -граѓаните да дојдат во Општината да ги искажат нивните проблеми

Касами: Се работи за целосна промена на системот за комунални сметки, тоа бара време -граѓаните да дојдат во Општината да ги искажат нивните проблеми

Тетово, 20 мај 2024 (МИА) – За проблемите  со комуналните сметки кои согласно јавното-приватно...

За поднесените претставки околу уривањето на стадионот Касами дознал од јавноста, смета дека нема дискриминација и прекршување на законите

За поднесените претставки околу уривањето на стадионот Касами дознал од јавноста, смета дека нема дискриминација и прекршување на законите

Тетово, 20 мај 2024 (МИА) - Градоначалникот на Тетово, Биљал Касами вели дека знае од медиумите за п...

Image

Остани поврзан