• среда, 19 јуни 2024
Евроамбасадорот Гир и полскиот амбасадор Грзелчик во посета на Македонски Брод

Евроамбасадорот Гир и полскиот амбасадор Грзелчик во посета на Македонски Брод

Скопје, 19 јуни 2024 (МИА) - Амбасадорот Дејвид Гир, шеф на Делегацијата на Европската Унија и ...

Тошковски во посета на ОВР Македонски Брод и ОВР Крушево

Тошковски во посета на ОВР Македонски Брод и ОВР Крушево

Скопје, 29 април 2024 (МИА) - Министерот за внатрешни работи Панче Тошковски денеска оствари работна...

Амбасадорот Гжелчник во посета на Македонски Брод

Амбасадорот Гжелчник во посета на Македонски Брод

 Скопје, 16 април 2024 Во посета на Општина Македонски Брод беше Амбасадорот на Реп...

Ковачевски од Македонски Брод: Пензионерите заслужуваат достоинствен живот, грижата за пензионерите продолжува

Ковачевски од Македонски Брод: Пензионерите заслужуваат достоинствен живот, грижата за пензионерите продолжува

Скопје, 13 април 2024 Претседателот на Социјалдемократскиот сојуз на Македонија, Димитар...

Мицкоски: Ова се избори на кои бирате „за“ и „против“ Македонија, нема трета опција

Мицкоски: Ова се избори на кои бирате „за“ и „против“ Македонија, нема трета опција

Скопје, 11 април 2024 (МИА) -  Ова се избори на кои треба да одлучиме дали ќе постои Македонија...

Приведен крадец во Македонски Брод, украденото ќе биде вратено на сопственикот

Приведен крадец во Македонски Брод, украденото ќе биде вратено на сопственикот

Скопје, 25 ноември 2023 (МИА) - Полициски службеници од СВР Битола-ОВР Македонски Брод, синоќа во &n...

ВМРО-ДПМНЕ одржа трибина „Во Македонија мора да има достоинствено место за лицата со предизвици“ во Македонски Брод

ВМРО-ДПМНЕ одржа трибина „Во Македонија мора да има достоинствено место за лицата со предизвици“ во Македонски Брод

12 ноември 2023  На денешната трибина Дебати за Македонија - „Во Македонија мора да има...

Приведен крадец што крадел од цркви во Македонски Брод

Приведен крадец што крадел од цркви во Македонски Брод

Скопје, 19 октомври 2023 (МИА) - Полициски службеници од ОВР Македонски...

Силен пожар во село Латово во Македонски Брод

Силен пожар во село Латово во Македонски Брод

Скопје, 8 септември 2023 (МИА) - Силен пожар изби денеска околу пладне на територијата на Општина Ма...

Приведен 61-годишник од Македонски Брод по претрес во неговиот дом

Приведен 61-годишник од Македонски Брод по претрес во неговиот дом

Скопје, 6 август 2023 (МИА) - Шеесет и едногодишно лице од Македонски Брод е лишено од слобода по пр...

Тренчевска: Соработката со општините е клучна, инвестираме во проекти од кои придобивка имаат граѓаните

Тренчевска: Соработката со општините е клучна, инвестираме во проекти од кои придобивка имаат граѓаните

Скопје, 3 јули 2023 (МИА) - Министерката за труд и социјална политика Јованка Тренчевска и градонача...

Жителите од Македонски Брод и Поречието бараат побрз и безбеден пат до Скопје

Жителите од Македонски Брод и Поречието бараат побрз и безбеден пат до Скопје

Прилеп, 21 мај 2023 (МИА) - Жителите од Македонски Брод и од Поречието бараат побрз и безбеден пат д...

Во Крушево и Македонски Брод мал број матуранти

Во Крушево и Македонски Брод мал број матуранти

Прилеп, 20 мај 2023 (МИА) - За да се задржат учениците во малите градови потребни се стимулација од...

Милевски: Преку атмосферска канализација и нови улици ја зголемуваме регионалната конкурентност во Македонски Брод

Милевски: Преку атмосферска канализација и нови улици ја зголемуваме регионалната конкурентност во Македонски Брод

Скопје, 12 октомври 2022 (МИА) - Каналот Песјак за атмосферска и фекална канализација и каналот Лоштица...

Превенивна акција на СВР-Битола во Ресен и Македонски Брод

Превенивна акција на СВР-Битола во Ресен и Македонски Брод

Ресен, 28 јули 2022 (МИА) - Полициски службеници од СВР Битола-Полициска станица Ресен, во Ресен и села...

Image

Остани поврзан